| BobanMau a întrebat:

Buna TPU mam apucat recent de sala ( am 1, 72 m 73 de kg si 16 ani )si nu stiu ce proteine sa iau cele cu absortie lenta sau rapida.........stiu ca muschi absorb cel mai bine proteinele in maxim o ora de la incheierea exercitiului...ce parere aveti despre milk and egg premium de la natural plus si despre GFX-8 de la pro nutrition care este mai bun si cum este absortia? Multumesc mult happy

4 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

GFX-8 este un gainer, nu este supliment bazat pe proteine iar cel de la natural plus este de slaba calitate incearca Nitro-Tech de la Muscletech

| Vladut650 a răspuns:

Tot ce ai zis sunt de la firme proaste. De ce nu incerci firme bune cum ar fi ON, Gaspari, Dymatize, BSN etc?
Le gasesti pe toate pe megaproteine.ro

Un concentrat proteic foarte bun e asta.

http://www. megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-2-27-kg/

| BobanMau explică (pentru Vladut650):

Da care proteina este mai buna cea cu absortie lenta sau rapida? Si ce parere ai despre whey gold isi merita bani?

| Vladut650 a răspuns (pentru BobanMau):

Da whey gold isi merita banii. Eu zic sa iei whey gold, iar de absortie lenta ai nevoie decat noaptea, daca vrei absortie lenta iei concentratul proteic cu lapte inainte de culcare.