Întrebare recomandată | Rebeeca17 a întrebat:

Recent am slabit de la 62 de kg la 55 ( am 1.66 cm).Ce credeti ca ar fi mai bine pentru a-mi tonifia corpul si pentru a-mi dezvolta masa musculara(am pielea cam moale),sa fac aerobic sau fitnes? La alimentatie am grija si incerc sa mananc foarte sanatos(piept de pui la gratar,branza de vaca slaba,legume,fructe,albus de ou),am renuntat total la paine,prajeli, dulciuri, sucuri.Mai am o problema, oricat as incerca nu reusesc sa mai dau jos, doar sa ma mentin.

6 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Da mi si mie retetalaughing te rog.:*

| Cosmin86 a răspuns (pentru BubuLina999):

Serios? esti incapabila sa slabseti singura si ai nevoie de o "reteta" magica?

| BubuLina999 a răspuns (pentru Cosmin86):

Multumesc draga cosminlaughing ...nu sunt incapabila. dar iti multumesc pentru acest comentariu, tocmai m-a facut sa realizez ceva! multumesc!

| zHeArTz a răspuns:

Daca faci fitness este recomandat sa mananci carne (trebuie sa ai de unde da jos calorii) iar aerobicul e o prostie thinking iti recomand Fitness sau sa alergi prin parc.

| Earthroot a răspuns:

Poti consuma paine, 2 felii la fiecare masa e ok.Mai rau faci daca renunti complet.Nu uita de fibrele alimentare.
Alimentatia si sportul e durata, nu te gandi ca renunti doua luni la dulciuri, slabesti ceva, dupa care te apuci din nou de mancat.Asta fac unele fete cand le apuca cu slabitu.
Trebuie sa fii constanta si apar rezultate, dar cu timpul.

| Karmesytta a răspuns:

Fa fitness, dar pentru rezultate trebuie sa te tii si sa ai un program calumea nu faci ce ai tu chefbig grin Cel mai bine cand iti faci abonament vorbesti cu un instructor si el iti zice ce exercitii trebuie sa faci.