| DaltonCastle a întrebat:

Bună ziua.
Poți ajunge fotbalist profesionist fără impresar (joc titular în liga a 5 a la cea mai buna echipa din Bucuresti)?
Dacă vreau sa semnez cu un impresar / firma de impresariat oare trebuie sa plătesc o taxa/cotizație? Dacă da (din cunoștințele voastre) cati bani trebuie sa plătesc? Am văzut pe net o pagina Sgv impresariat si ma gândeam sa apelez la ei dacă nu e scump.

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

E esențial

| siriusblack98 a răspuns:

Ei banii si-i iau din comisioane pe contractele pe care tu o sa le semnezi ( de care ei au facut rost desigur ), asa functioneaza in majoritatea cazurilor. Ma refer la colaborarea cu o firma de impresariat. Daca vrei un impresar particular, o sa ceara un pachet format din salariu fix + comision din contractele pe care ti le aduce in 90% din cazuri.

| TheGentleman a răspuns:

Fără impresar este aproape imposibil. El îți construiește imaginea și ți-o vinde, îți negociază contractele etc.

Altfel nu ești vizibil