| Bogdan_9316 a întrebat:

Buna ziua TPU! Deci eu alerg pe pista de alergare, si pe multi ia-m vazut in adidasi, si tenisi, are ceva daca alerg in tenisi?
La inceput am facut o tura de teren ca nu am mai putut, ieri am facut 2, m-am fortat. simt ca am febra musculara la picioare.

Funda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tenisii sunt rigizi si nu au o talpa care sa absoarba socurile la alergat. Eu zic sa iti iei niste adidasi speciali de alergat... vei simti diferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aleargă în ce vrei atâta timp cât te simți confortabil. nu ai mai făcut de ceva timp sport, și de asta ai febră.

| Dianalala a răspuns:

Nu este mare legatura intre incaltaminte si efortul fizic.
Atata timp cat nu alergi in sandale, eu zic ca n-ai de ce sa-ti faci griji.

| danid2ois a răspuns:

Încearcă să alergi în adidași cu talpa de spumă deoarece sunt mai ușori și te simți mai lejer în ei chiar și când alergi.