| Bogdan_9316 a întrebat:

Deci o eau cu inceputul, am 17 ani 80 kg, 1, 90 m
. Deci la mine este un teren, sunt paralele, si din alea unde se fac tractiuni, m-am apucat de toate si simt ca am febra musculara, la spate, triceps, umar. Vreau sa spun ca nu pot face mai mult de 2 tractiuni, la fel si la paralel, flotari la paralele, nu pot sa ma las pana jos si sa ma ridic sad Am fost si pe pista de alergat, azi numa 1 tura de teren am facut, ca nu am mai putut, obosesc.

Ce sa fac sa-mi revin, sa am forta, ( i-am vazut pe unii baieti ce brate au si cum pot sa faca tractiuni sad happy
Maine dimineata la 6 ma duc sa alerg.
Funda!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Greseala care o fac cultiristi este ca uita de cardio baga cardio i vei putea si nu uita nu conteaza greutatea si miscariile repetate, daca vrei te ajut poti am un program nebun de cardio si culturism, karate

| AgentBomboana007 a răspuns:

Trebuie sa muncesti mult! Febra musculara dispare tot prin exercitiu. Si eu am febra si ma chinui cu ea! crying Sa nu fi suparat ca nu poti si tu ceea ce pot ceilalti. Gandeste-te ca intr-o zi o sa-i intreci si o sa arati si mai bine! faci mai multe repetari si cateva serii in fiecare antrenament. Uitandu-te la ei, poate o sa-ti doresti si mai mult sa-i depasesti. Nici eu ca sportiva nu pot sa fac cine stie cate tractiuni. Faceam cand eram la gimnastica si mancam bataie!winking Alearga din ce in ce mai mult. Mereu o sa fi obosit pana te obisnuiesti. Incetul cu incetul o sa ajungi in varful piramidei, o sa ajungi acolo unde ti-ai propus, unde-ti doresti cu adevarat! BAFTA!winking Sa ma anunti cand o sa ajungi sus! happy

| AgentBomboana007 a răspuns (pentru AgentBomboana007):

Nu uita sa te incalzesti calumea si la sfarsit sa faci minim 10 minute de mobilitate, stretching. big grin

| Madalin01 a răspuns:

Salut, in primul rand stai linistit asa am fost toti, daca nu te dai batut vei ajunge sa faci mai multe repetari in scurt timp dar cum te simti obosit, aici se pune problema odihnii si alimentatiei, ca sa ai un antrenament bun trebuie sa ai "plinul" facut. Bafta! big grin