| anonim_4396 a întrebat:

Cand joc fotbal,cand alerg, cand ridic greutati, obosesc repede.Ce exercitii ar trebui sa fac ca sa fiu mai rezistent? Raspunde-ti doar daca stiti.Ms!

Răspuns Câştigător
| StoicaVladutz32 a răspuns:

Alearga si sari coarda (cel putin 45 de minute pe zi, si ce e cel mai important, mare grija cu respiratie, adica sa nu respiri pe gura cand faci exercitiile, sa nu vorbesti).

| anonim_4396 explică (pentru StoicaVladutz32):

Daca sar coarda odata la doua zile e ok? Si doar pe nas trebuie sa respir nu? Ms mult.

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, respiri pe nas. Nu tine gura deschisa si nu vorbi atunci cand faci sport, pentru ca vei obosi foarte repede, e exact ca si atunci cand mananci, daca iei mult aer, te ineci, obosesti. Sper ca ai inteles. Si legat de sarit coarda, odata la 2 zile e bine, decat deloc. Si fi atent, ar trebui sa faci si un control la spital sa nu ai vreo problema. Eu am avut TBC si oboseam foarte repede. Acum tu stii mai bine daca ai vreo problema sau nu, dar crede-ma ca da rezultate daca sari coarda, si sa alergi. Asa am facut si eu, si ma simt in forma.

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru StoicaVladutz32):

Si e important sa bei si multa apa, sa te hidratezi. Incearca sa bei cel putin jumatate de cana d apa, dupa fiecare serie de sarit coarda. Deci sa iti explic ca sa ma intelegi, sari de exemplu 50 de sarituri, iei o gurita de apa, stai un minut sa te odihnesti, dupa iar faci 50 de sarituri, si tot asa. Si cand alergi, sa nu alergi tare, sa obosesti repede. Nu, alearga usor, pas alergator.

| anonim_4396 explică (pentru StoicaVladutz32):

Mersi foarte mult man,conteaza mult,boala nu am, doar ca partea asta imi lipsea din antrenament, adica ridicam greutati dar, sarit coarda, alergat deloc.MS MULT!

| StoicaVladutz32 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca te-am putut ajucawinking.

6 răspunsuri:
| Sl1pKnoT a răspuns:

Incearca sprinturi in deal.