| Cosmin1622 a întrebat:

Care imi zice si mie ce exercitii musculare imi trebuie pentru muschii pieptului, bicepsi si pentru cei abdominali cate seturi trebuie sa fac, sai dezvolt cat de cat acasa fara sala, si fara suplimente. Cineva care a facut asemea exercitii.

20 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce ai acasa? ai haltera cu discuri?

banca reglabila pentru impins? gantere reglabile, bara Z?

Le ai pe toate alea?

| sweetcassie a răspuns (pentru Cosmin86):

Buna! am eu toate astea acasa.ce ar trebui sa fac ca sa iau in greutate? si mai ales sa imi dezvolt muschii de la gambe big grin multumesc frumos!

| Cosmin86 a răspuns (pentru sweetcassie):

Pentru gambe faci ridicari din picioare cu o greutate pe umeri sau ridicari intr-un picior cu greutati in maini ( evident ridicari pe varfuri ).

Fa serii a cate 20 de repetari. Poti mai multe, maresti greutatea. O data la 2 zile, gambele se refac repede.

| sweetcassie a răspuns (pentru Cosmin86):

Si pentru coapse si fund? big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru sweetcassie):

Genuflexiuni cu bara, indreptari cu bara/gantere. gasesti pe youtube cum se fac pentru femei.

Genuflexiuni cu greutate = cele mai bune exercitii pentru partea de jos a corpului ( inclusiv coapse si fund )

| Cosmin1622 explică (pentru Cosmin86):

2 haltere de 9 si de 11 kg

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin1622):

O haltera GOALA ( fara niciun disc ) are 20 kg si 2.2 metri lungime.

Tu sigur ai "haltere" sau ai 2 bete?

| Fulbaster a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu am spus ca am haltere, dar indiferent, nu inteleg de ce te intereseaza pe tine, mai bine taci din gura.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Fulbaster):

Dar nici nu ti-am raspuns tie de haltere.

Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin1622):

Ai cumva 2 conturi? esti cumva si Cosmin1622?

| Fulbaster a răspuns (pentru Cosmin86):

Am dat din greseala, oricum, stai linistit nu trebuie sa te intereseze de altii, ocupate tu de tine si gata, ok?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Fulbaster):

Pe site-ul asta ma ocup de sport si imi place sa-i contrazic pe aia care dau sfaturi tampite

| Cosmin1622 explică (pentru Cosmin86):

Gantere, am incurcat denumirile

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin1622):

Asta e altceva. antrenament cu gantere + corpul tau fara sala :
http://www.getfit.ro/......acasa.html

E destul de bun programul. Dar sa fi constient ca nu se compara cu sala.

p.s. : ca sa-ti dezvolti muschii ai nevoie de mai multe proteine, mananca mai mult

| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
O ora de flotari si o ora de tractiuni.
Flotarile:Serii de cate 50(minim 25)
Tractiunile:Serii de 20(minim 10)
Fara alimentatie corecta nu o sa faci nimic la abdomen.Cat mai multe fructe si legume, nu mai mananci dupa 6 si piept de pui pentru proteine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RandyMarsh):

Serios? si tu esti doar un copil mic, nu?

| CristiMC a răspuns (pentru RandyMarsh):

ƝƖƓӇƬ e paralel rau cu culturismul.

| Boss01 a răspuns (pentru RandyMarsh):

Da cel mai bun raspuns, nici macar un copil mic nu ar da asemenea raspuns, ai facut tu muschi cu 2 ore de facut flotari si tractiuni...

| Fulbaster a răspuns:

Incearca ca in fiecare seara sa faci flotari si abdomene iar in fiecare saptamana mai adaugi asa fac si eu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Fulbaster):

Cu flotari si abdomene pui muschi? apuca-te de sah