| xxxx1 a întrebat:

Ce exercitii pentru spate si pentru solduri cunoasteti?

3 răspunsuri:
| Tibi45 a răspuns:

Ia legătura în acest sens cu un kinetoterapeut, care îţi va răspunde corect şi punctual la această chestiune. Există mai multe metode specializate (ex. metoda Williams), dar este necesara consultarea unui specialist în acest sens, deoarece fiecărui pacient în corespunde în mod optimal o anumită procedură, dependentă de problemele de sănătate cu care se confruntă!
Nu există o metodă miraculoase pentru toţi oamenii, aflaţi în diferite stadii evolutive sau staţionare de suferinţă.
Mult succes şi sănătate.

| Turbul3nce a răspuns:

Salut! Eu am facut mai mult timp acasa exercitii pentru. o masca musculara de invidiat. Pentru spate
am facut flotari si tractiuni. Mi se par cele mai bune exercitii pentru spate. In plus mai ales flotarile antreneaza dupa parerea mea cei mai multi muschi. Bafta! happy