| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Ce se intampla daca iau creatina de la 15 ani? sau trebuie sa fi dezvoltat? am 1, 82 si greutate 76. funda.

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

La o adica de ce nu iei steroizi? ai ajuns la vreun prag de plafonare de la cei 2-3 ani de sala sa ai nevoie de suplimente?

| costis a răspuns:

La varsta ta asimilezi din mancaruri ce trebuie. Deci, parerea mea, sport si papa.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Nu mare chestie, mai eficient este sa iti niste proteine +- multivitamine

| Time4workout a răspuns:

Nu conteaza de la cati ani administrezi suplimentele NU LE MAI CONFUNDATI CU STIMULATOARELE DE TESTOSTERON! Multi cand aud de suplimente incep sa critice, ele te ajuta daca respecti modul de administrare. Prin procesul de obtinere al creatinei se mai obtine un produs chimic care este destul de nociv pentru corp dar in zilele de azi majoritatea respecta aceste standarde si fac o creatina cat mai pura. In concluzie daca respecti modul de administrare nu patesti nimic, dar posibil sa ai balonari, diaree sau greturi doar in cazul intolerantei ( un fel de alergie sa zicem). Eu personal folosesc creatina 5000 mg pe zi de 1 luna si 2 saptamani fara sa am efecte adverse. Iar aici am un video care il recomand celor care incep sa critice suplimentele: https://www.youtube.com/watch?v=GLk2OtHqdXU