| anonim_4396 a întrebat:

Ce tip de corp am? Mezomorf, Ectomorf, Endomorf(Endomorf nu cred ca se pune problema)
Tin sa spun ca nu ma ingras daca mananc mult dar nici nu am abdomenul bine definit. AM fost la sala o jumatate de an timp in care am pus 17 kg(acum un an)
Am sa pun si cateva poze :
http://postimg.org/image/f731uvgsp/ Dupa sala
http://postimg.org/image/3zowmcesv/ Inainte de sala
Nu am luat niciun tip de suplimente, doar mancare gatita
Si inca ceva : am o manie legata de umeri : Cum sunt ai mei? Ingusti sau lati? Cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Mezo-endo, o combinatie.

Si nu are nicio importanta, tu mananca mult ( 4-5 mese consistente pe zi ) si trage de fiare, o sa cresti ca lumea.

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce intelegi tu prin "mananc mult"?

Intelegi cumva 5 fripturi pe zi + 4 portii de cartofi + 4 portii de orez + 20 de fructe + 6 salate ZILNIC?

Sau 20 de pulpe de pui + 15 chessburgeri + 4 farfurii de cartofi?

| Leonard_Mechie_1997 a răspuns:

Nu mananc de la fast food, nu mananc grasimi dar nici 4 fripturi pe zi...mananc fripturi, ciorba, fructe, legume, lactate...cate putin din fiecare laughing
Intrebarea mea e ce tip somatic crezi ca am...ectonorf sau endomorf? Cred ca nu conteaza ce mananc, tipul somatic e caracterizat de ardea grasimilor care la mine e moderata, nu am facut niciodata burta dar nici nu sunt slab...am 1.81 si 70kg...in fine, mezomorf sau ectomorf? Am umerii lati sau ingusti? Talia lata sau ingusta? Nu pot sa mi dau seama in raport cu alte persoane

| Cosmin86 a răspuns (pentru Leonard_Mechie_1997):

Deci mananci FOARTE PUTIN pentru sportul asta.

Eu mancam si 6 fripturi pe zi si multi cartofi si orez ( multi inseamna cat o familie de 4 persoane ).

Ectomorf = 4 shaorma pe zi si tot sa ai patratele.

Si "cate putin din fiecare" mananca OAMENII FIRAVI, nu sportivii care pun muschi.

Ori mananci serios, ori te apuci de sah!

p.s. : da si tu reply pe mesaj, nu mai pune comentariu general

| Leonard_Mechie_1997 a răspuns (pentru Cosmin86):

Deci sunt mezomorf?

| Leonard_Mechie_1997 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mezo endo sau mezo ecto? Inainte erau foarte slab nu as crede ca sunt endomorf nici 1%...dar mersi oricum

| Cosmin86 a răspuns (pentru Leonard_Mechie_1997):

Repet : nu are nicio importanta ce tip somatic ai. ABSOLUT NICIUNA.

Niciodata nu m-a preocupat asemenea tampenie.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Cosmin86):

6 fripturi, adica o friptura taiata in 6 bucati? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Nu chiar big grin

| Leonard_Mechie_1997 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu inteleg ca nu are, dar sunt curios ce tip somatic am laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

La ultima mea "cheat day" am bagat 26 de mici si 6 farfurii de cartofi big grin

Deci nu trebuie sa tai o friptura in 6... pot sa bag in mine cat o familie intreaga ( chiar peste ) cand vreau big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Leonard_Mechie_1997):

Mezo-endo, o combinatie.

Si nu are nicio importanta, tu mananca mult ( 4-5 mese consistente pe zi ) si trage de fiare, o sa cresti ca lumea.