| dragos68 a întrebat:

Cum sa slabesc si sa fac muschi fara sa ma duc la sala? Ca sa fiu sanatos! Funda

15 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Iti las un link pentru abdomen https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 Sunt foarte bune aceste programe, ai linkuri si in dreapta, exercitii pe care le poti face acasa. Ajuta dar trebuie sa le faci zilnic

| Cosmin86 a răspuns (pentru ZEU93):

Serios? zilnic? muschii se lucreaza de maxim 2 ori / saptamana.

ZILNIC fac doar COPIII MICI PAMPALAI

| ZEU93 a răspuns (pentru Cosmin86):

Habar nu am cine esti, dar sunt sigur ca daca vii la sala unde fac eu, unde oamenii lucreaza 6 zile din 7 si-i faci pampalai s-ar putea sa te bata ca pe un mic copil si pampalau.

| ZEU93 a răspuns (pentru Cosmin86):

Exista sansa sa te fi referit doar la o grupa de muschi, si atunci da nu se lucreaza zilnic. Baiatul a intrebat, eu i-am dat niste videouri in rest depinde de el cum isi face programul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ZEU93):

Am zis "muschii se lucreaza de maxim 2 ori / saptamana.", deci o grupa maxim de 2 ori.

Da, despre abdomen era vorba, nu asta i-ai zis sa faca zilnic?

| ZEU93 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu, i-am zis ca are in dreapta niste videouri cu toate grupele de muschi. Dar trebuie sa lucreze zilnic (ca si cum ar merge la sala) daca vrea sa schimbe ceva in viata lui. Probabil nu m-am facut inteles

| Cosmin86 a răspuns (pentru ZEU93):

Da, acum e mai clar.

Oricum ca fapt divers, cele mai eficiente programe la sala sunt cele de 3-4 sedinte / saptamana, cei ce fac 6 din 7 sau 7 din 7 se forteaza destul de inutil.

Eu prefer 3 zile / saptamana ( push-pull-legs ) doar cu exercitii grele, de baza ( nu pierd timpul cu flexii pentru bicepsi sau alte ex de izolare ).

Rezultat:
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/......8379_n.jpg

Eu sunt in dreapta. Si fara suplimente de 2 ani.

| ZEU93 a răspuns (pentru Cosmin86):

Foarte bine, tine-o tot asa. Bafta

| RAY a răspuns:

1 dieta e cam 80% din slabit, renunta la zahar, proteine si fructe si legume
2 gantere de 10 kg bagi badybeast e un super program
3 insanity il am la playlist
s-a dovedit stiintific ca cardio +culturism = slabire rapida si eficienta

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a nu fi supraponderal si sa-ti mentii sanatatea iti recomand sa faci cat mai multa miscare/alergare in aer liber, jogging, role, ciclism, inot, etc. S-ar putea sa nu faci muschi dar vei fi garantat sanatos.

| kar1GaNNN a răspuns:

Tragi la fiare acasa iti faci propria ta sala acasa.

Răspuns utilizator avertizat
| wolder a răspuns:

Nu poti sa slabesti fara sport
nu poti face muschi fara sport
nu poti sa fi sanatos fara sport

www.jurnalbizar.wordpress.com/2015/03/12/haisaslabim/

| ElenaSt2011 a răspuns:

Este posibil sa slabesti fara sport, doar tinand regim alimentar, de exemplu dieta disociata in care mananci cat de mult vrei, dar nu imbini anumite alimente intre ele.

Desi, combinand si sportul si regimul ai avea rezukltate mult mai bune.

Daca vrei sa faci muschi fara sa mergi la sala, ai doar varianta de a apela la un salon de remodelare corporala, pentru un abonament la electrostimulare cu aparate speciale. m auzit ca 20 de minute sau mai mult cu acel aparat este echivalentul unui antrenament de 2 ore la sala.

Doar ca este foarte scump. Exista si antrenori care vin cu un astfel de aparat acasa. Sedinta costa 50 ron, iar rezultate se vad dupa 4 sau 5 sedinte.

| Leo1993 a răspuns:

Tu vrei muschi fara sa mergi la sala si sa muncesti? esti retardat