| 7ronaldoRM a întrebat:

Daca am 3, 4 antrenamente pe saptamana
in zilele fara antrenament ar trebui sa iau proteina la fel ca in zilele cu antrenament?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Tinand cont ca muschii cresc in zilele fara antrenament..nu ar fi STUPID tocmai cand cresc sa nu-i hranesti cum trebuie?

| 7ronaldoRM explică (pentru Cosmin86):

Multumesc
si de cate ori ar trebui sa iau pe zi tinand cont ca are multi carbohidrați?

| Cosmin86 a răspuns (pentru 7ronaldoRM):

Proteina are ZERO carbohidrati.

Vorbim de proteine sau de ce?

O friptura are zero carbohidrati spre exemplu, mananci de 4-5 ori pe zi.

| 7ronaldoRM explică (pentru Cosmin86):

Ziceam de un supliment care contine ai proteina si carbohidrați
multumesc pentru raspunsuri

| Cosmin86 a răspuns (pentru 7ronaldoRM):

Pai aia e altceva, aia NU inseamna "proteina".

E bine sa inveti anumite notiuni de baza, sa nu zici "proteina" la orice.

7 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Da

| florynmondialul a răspuns:

Chiar mai multa decat in zilele cu antrenament!

| Muschilosul a răspuns:

Pai in zilele fara antrenament te refaci, deci da.