| GulDan a întrebat:

E adevarat ca daca la sala iti antrenezi si picoarele elibereaza o substanta si iti cresc toti muschi mai rapid?

7 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Te referi la testosteron?

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Da și aceea " substanță " se mai infectează și în mușchi pentru a crește.

| johnnyboby a răspuns:

E adevarat dar nu pentru a mari masa musculara.se elibereaza dupa ce termini de facut efort si se termina cu febra musculara...are rolul de a proteja

| EdiC a răspuns:

E adevarat dar nu pentru a mari masa musculara.se elibereaza dupa ce termini de facut efort si se termina cu febra musculara...are rolul de a proteja

| Cosmin86 a răspuns (pentru EdiC):

Esti pe langa

| GulDan explică (pentru Cosmin86):

Ok eu inteleg ca te pricepi si astea dar tu doar critici... zi daca stii big grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru GulDan):

Pai ti s-a raspuns deja, nu-mi place sa dau raspuns cand s-a dat deja

deci nu e o "substanta", e un hormon, care se numeste "testosteron". Si care te ajuta si la performantele sexuale.

Deci => masa musculara mai mare + prietena ta o sa fie incantata.

Pentru mai multe detalii, google, ca e mult de epxlicat la hormoni happy

p.s. : productia de testosteron nu creste doar la picioare, creste la orice exercitiu faci cu greutati mari ( si indreptari, mersul fermierului, etc. )