| LuizaMaria11 a întrebat:

Funda :* happy big grin tongue este adevarat ca daca fac muschi de mic nu mai cresc?

Răspuns Câştigător
| Ghisan_Vlad_1991 a răspuns:

Da, daca tragi de fiare, si ai sub 16 -17 ani nu mai cresti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ghisan_Vlad_1991):

Serios? Nu mai cresti?

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| LuizaMaria11 explică (pentru Cosmin86):

Nu nu im dau cu parerea big grin!

| Cosmin86 a răspuns (pentru LuizaMaria11):

Nu tie iti raspunsesem.

Cosmin86 a răspuns (pentru Ghisan_Vlad_1991):

Esti Ghisan Vlad?

7 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Nu

| Gonrax a răspuns:

Logic că nu.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Sala de forta se incepe de la 18 ani in mod normal pentru ca pana la varsta aia organismul tau se dezvolta in mod armonios.
Daca vrei sa ai probleme cu incheieturile si cresterea atunci apucate de sala de mic!

| DFA1 a răspuns:

Resursele corpului tău sunt limitate. O mare parte din ele sunt folosite pentru creștere până la 18-21 ani. Dacă 'faci mușchi', o parte din resurse vor fi folosite pentru asta. Nu rămâi mic, dar cu siguranță asta îți poate afecta creșterea. Sporturile care promovează mișcarea în schimb te pot ajuta să crești, de exemplu baschetul. Nu uita să te sfătuiești cu părinții și eventual cu un doctor de medicină sportivă.