| Ionel221 a întrebat:

Eu as vrea sa fac niste masa musculara, dar problema-i aci:
sa imi iau un supliment cu proteine mai multe gen, milk & egg sau sa iau un weight gainer care e full de carbo si te ingrasa cat china. No, stiu ca un preten s-a facut mare cu suplimente cu proteine, si m-as gandi sa iau si eu la fel. Aminoacizi + milk & egg + pachet de animalut si etc...
Inca o chestie, daca stiti cumva un supliment bun aruncati-l aici ca e bine primit.

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu zici nici varsta, nici greutate, nici inaltime, nici scopul urmarit. tu vrei suplimente si atat. poti sa vrei.

| Goldenboy97 a răspuns:

Ma fratilor, mancarea e secretu` nu suplimentele. Daca vrei suplimente ia un izolat din zer si eventual creatina in rest iti iei totul din alimentatie (Mult mai buna decat suplimentele)

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Pachetel de animalut? laughing Si vezi ca nu ajungi ca prietenu tau peste noapte, poate in cativa ani; depinde.

| Cosmin86 a răspuns:

Nu lua si amino si proteina ( o proteina e compusa doar din aminoacizi ).

Ia un izolat proteic si o creatina. Atat.

| Seepty a răspuns:

Daca vrei sa iti cresti masa musculara iti recomand sa nu iei tot felul de prosti ci mai bine apucate de sala, acolo faci muchi natural fara niciun supliment.

| Ionel221 explică (pentru Seepty):

1.Mai du-te pe la scoala copile si nu-mi comenta mie pana nu inveti care-i rolul cratimei.
2.Esti deviat 100% de la subiect, logic ca merg la sala ma boule. dar am nevoie si de supliment. OMG
3.Dai delete la Cont Pls.

| florynmondialul a răspuns:

In primul rand daca nu ai alimentatie si odihna corespunzatoare degeaba iei!
daca le ai incearca asta:http://b2b.bodytimero.com/ro/2467-WEIDER-Crashweight-Gain.html

| cristianului a răspuns:

Eu iti recomand sa nu iei suplimente sau alte prostii si sa mergi la sala stii tu niste exercitii, abdomene, flotari alergi si tu in fiecare zi si mananci mai putine grasimi si incearca sa eviti prajelile.
Cu Placere

| Cosmin86 a răspuns (pentru cristianului):

Cu placere pentru sfat prost?

apuca-te de sah copil firav