| MăăăăDăăăă a întrebat:

Hei! Am si eu o problema... Am 14 aproape 15, 52-55 kg, 1.62-165, nu am fost niciodata grasa dar nici slaba, am fost mereu ok probabil si din cauza sportului. Insa acum se vede pe corpul meu ca m-am cam ingrasat, am facut burta si cel mai tare ma deranjeaza picioarele care mi se par cam groase. Ce exercitii as putea face ca carpul meu sa revina la normal?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa mananci ok, ai programul asta: https://www.youtube.com/watch?v=vwXzXpmwFG4
e de 30 de minute, sunt sigur ca ai 30 de minute libere pe zi.

8 răspunsuri:
| Phini a răspuns:

Du-te la sala, nu o sa mai ai probleme. dar trebuie sa mergi constant, ii si sanatos si relaxant.

| MăăăăDăăăă explică (pentru Phini):

Nu am timp sa merg la sala

| mOBSCENE a răspuns (pentru MăăăăDăăăă):

Nu ai timp sau chef sa mergi la sala? sunt doua lucruri total diferite.

| Phini a răspuns:

happy Ori mergi la sala, ori mananci mai moderat. Mai ai o posibilitate, sa alergi de dimineata... Bafta!

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

O alimentatie sanatoasa si la ore potrivite te-ar ajuta, nu inceta sa faci sport, ba din contra, mareste ritmul!

| Waffen18 a răspuns:

Pai mai renunta la excesul de calorii, mai lasa din ciocolata, grasimi etc. Daca depasesti limita de calorii permisa varstei tale mi se pare si normal sa pui kilograme in plus...

| MăăăăDăăăă explică (pentru Waffen18):

Mananc mult dar sanatos

| Goldenboy97 a răspuns (pentru MăăăăDăăăă):

"Mananc mult"? Draga mea, daca vrei sa slabesti va trebui sa manci putin nu mult. laughing
Sanatos? Si orezul brun este sanatos dar daca manac vreo 200g la o masa, excesul este transformat in grasime. Aici e vorba de cantitate.