| George628zz a întrebat:

Hey,vreau sa ma înalț fara sa fac vreun sport doar exercitii (1.80 maxim)
Dau funda

15 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vârsta și inalțimea fiind?

| CleanHeart a răspuns:

Asa ai slabe sanse
Genetica decide cel mai mult dar daca ai face un sport ai avea sansa la cativa cm si conteaza mult si alimentatia sanatoasa.

| George628zz explică (pentru CleanHeart):

Tatăl meu are 1, 84 si cam seamăn la el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inaltimea e genetica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ti tocuri

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Ești conștient de faptul ca înălțimea depinde de mai multe chestii? happy

| George628zz explică (pentru AndreeaDeea221998):

De ce?

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru George628zz):

De exemplu dacă părinții tăi sunt micuți de statură, tu la rândul tău poți sa moștenești gena și sa fii tot micuț. În altă ordine de idei. Un sport este bun. Nu știu exact ce vârstă ai, dar exista anumite perioade de creștere dar și de stagnare! Trebuie sa ai grija la alimentația ta și sa ai un stil de viata sănătos pentru a creste "ca la carte"! Adică : nu fuma, nu consuma alcool și nu te apuca de biceps, triceps și cariceps laughing fiindcă atunci când ridici greutăți te oprești singurel din creștere.

| George628zz explică (pentru AndreeaDeea221998):

Tatăl meu are 1, 84 si eu seamăn la el la construcție la corp

| OnlyDeagle a răspuns:

Salut, poti incerca sa practici Baschet si inot
Inotul face schimbari mari cu privire la inaltimea corpului. Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru OnlyDeagle):

De fapt, nu face schimbari aproape DELOC, poate doar 0.1%.

Inaltimea e determinata genetic... oamenii cu genetic bun cresc mai bine (FARA sa faca vreun sport sau exercitii) decat cei care au 15 ani de basket.