| alexxis0712 a întrebat:

Sal TPU. Vreau sa stiu daca este buna ordinea antrenamentelor mele la sala.

Luni: Pauza din cauza programului la scoala
Marti: Piept
Miercuri: Pauza
Joi: Biceps+Triceps
Vineri: Spate+picioare.

4 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Unul dintre cele mai imbecile antrenamente, spatele si picioarele se baga singure, niciodata in viata mea nu am vazut vreunu care sa le bage pe amandoua in aceeasi zi, daca tu dupa ce bagi spate mai poti sa bagi picioare, atunci o sa ramai un firav toata viata.

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Deci:
1. Nu e bine sa faci si spate si picioare in aceeasi zi.
2. Ai uitat de umeri
3. Cate zile poti merge la sala ca sa te pot ajuta? Ai putea 4 zile pe saptamana?

| alexxis0712 explică (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Doar 3 zile pe saptamana nu conteaza umerii eu vreau sa stiu o ordine buna

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru alexxis0712):

Toti muschii conteaza. Nu e bine sa neglijezi o grupa. Dar daca insisti poti grupa astfel:
Ziua1: Piept+Triceps
Ziua2: Spate+Biceps
Ziua3: Picioare
si ti-as recomanda:
Ziua4: Umeri+Trapez