| azd a întrebat:

Salit. Saritul la coarda slabeste? Ma intereseaza mai mult in partea abdominala

Răspuns Câştigător
| CulturismsiFitness a răspuns:

Săritul cu coarda face parte din marea categorie a exercițiilor pentru cardio. Cand faci cardio I dai un impuls organismului sa ardă mai multe calorii si astfel te ajuta sa slăbești. Cunosc persoane care au sărit coarda si au reușit sa îți formeze mai repede abdomenul (bineînțeles folosind si alte aparate de cardio si făcând si abdomene) deci asta depinde de structura ta genetica si alimentație.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice efort fizic slabeste, coarda insa ajuta mult la musculatura picioarelor

| Idkidk a răspuns:

Nu prea. Acolo trebuiesc exerciţii speciale pentru abdomen.

| Idkidk a răspuns:

Dar este bun săritul la coardă!

| suffarstar a răspuns:

Nope. Trebuie exercitii intense, cu incalzire prealabila. Fa exercitii aerobice.
www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s

| alexandrualind a răspuns:

Da.Mult.

| FloStar a răspuns:

Da, dar mai putin. De obicei se lucreaza bine picioarele. De preferabil, pentru abdomen, ar fi genoflexiunile

| Perpelea_Ionut_1990 a răspuns:

Stii. nu poti slabi intr-o anumita zona. Atunci cand faci cardio, arzi grasimi din toate partile corpului. Si cat despre saritul coardei, nu te va ajuta. Incearca ceva andtrenamente HIIT sau poate chiar insanity daca ai ceva vointa. Ceao

| Elyanor a răspuns:

Coarda slabeste destul de mult dar in partea abdominala nu are un efect chiar grozav... Un exercitiu bun pentru slăbit la abdomen este sa sari cu geunchii pana la burta cat de repede poti.