| TearsOfBlood a întrebat:

Sall.Am 14 ani. Am inceput de 3 saptamani sa fac exercitiu pentru muschi.
Am inceput cu abdomene si flotari si cu un aparat de vaslit.
Fac cate 5 seturi de cate 20 de abdomene si 4-5 seturi de cate 5-10 flotari si 4-5 seturi de tras la aparat de cate 15 ori(setat pe minim aproape). Incep sa ma simt mai bine si mai puternic avand in vedere ca inainte nu puteam sa fac o flotare.
Puteti sa imi recomandati exercitii sau ce alimente pot manca(mentionez ca nu plea imi plac legumele, fructele merg dar legumele nu).

6 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Mananca carne, du-te la sala.

| ZvT a răspuns:

Mortaciunile au mai multa proteina decat legumele, dar corpul asimileaza mai bine de la legume si fructe. Urca scari multi sa intrenezi si picioarele, flotari sa antrenezi pieptul, spatele, bratele, umerii.Eu la varsta ta alergam mult si faceam in jur de 100 de tractiuni pe seara.Nu stiam nimic de alimentatie, dar de atunci au trecut aproape 10 ani si cat traiesti inveti, asa ca iti recomand sa nu mananci carne, doar peste de vreo doua ori pe saptamana. Si sunt serii nu seturi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ZvT):

Nu antrenezi spatele si umerii cu flotari ( si nici bratele, doar tricepsul ).

flotari = piept, triceps, umar anterior
TRACTIUNI = spate, biceps, umar posterior

p.s. : se zice si "seturi", e corect si asa.

| Crissxxx a răspuns:

Antrenament acasa - fara scuze!: http://youtu.be/16oiEHgpJhQ acest antrenament m-a ajutat sa imi ating targetul, am improvizat acasa niste greutati (bidoane cu apa) sper sa fie de ajutor!

| vipera12 a răspuns:

Pai la alimentatie pot spune ca pieptul de pui si carnea de rata de ajuta foarte mult, pentru ca au proteine si ai nevoie de astea

| darkmycs1 a răspuns:

Mananca multa carne si inainte cand faci exercitiile mananca 1 banana