| marian97bogadan a întrebat:

Salur TPU! Merg la sala sa fac muschi nu sunt gras sunt bine. Nu stiu ce trebuie sa mananc ianinte si dupa. Imi puteti sugera ( cei care fac sala si stiu ) ce ar trebui sa mananc, sau un program? Multumesc aniticpat.

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Nu vreau sa ma iau de BMX, nu sunt fan al sportului dar. Este un sport de tehnica... nu de forta sau rezistenta. Nu prea conteaza conditia fizica la BMX si doar sa stii sa faci trickurile... sper ca nu ma insel.

Sfatul meu este sa nu te apuci de sala, sau daca iti faci abonament la sala pentru ca nu ai ce face iarna. lasa deoparte greutatile si fa doar alergare pe banda (daca ti-e frig sa alergi afara) mergi pe bicicleta (la fel daca iti e frig sa iesi cu bicicleta afara) fa tractiuni flotari, abdomene si cam atat.

Sunt atatea persoane care fac sala au muschiu mare si cand vine vorba de conditie fizica dupa un km de alergare sunt cu limba de un cot... si in plus la 15 ani nu o sa vezi rezultate dramatice daca te apuci sa tragi de fiare pentru ca sistemul muscular nu este inca dezvoltat complet si mai mult la varsta asta ai timp liber o gramada n-are rost sa-ti pierzi vremea tragand de fiare.

Daca esti pasionat de bmx antreneaza-te si fa performanta la bmx sau gaseste si un sport pe care sa-l poti practica iarna si aici iti dau exemplu artele martiale si tenisul de camp... bineinteles ca mai sunt si altele.

Daca vrei sa ma asculti sau nu este treaba ta, dar nu iti vreau raul si spre deosebire de multi alti useri de pe aici care or sa raspunda nu am 15-16 ani si am ani buni de experienta in sport.

9 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Ai 13 ani daca ii ai si pe aia si vrei sa faci muschi... Mai bine ti-ai vedea de scoala sau daca vrei sa faci sport, fa sport, alearga, mergi pe bicicleta, inoata sau apuca-te de sport de performanta... lasa sala.

| marian97bogadan explică (pentru Nickname1890):

Am 15 poza e veche laughing

| marian97bogadan explică (pentru Nickname1890):

Am 15 poza e veche laughing si fac sport, sunt rider de bmx si nu am ce face iarna happy

| marian97bogadan explică (pentru Nickname1890):

Nu ma laud dar ma dau destul de bine si sa stii e nevoie si de forta si la sala fac picioare si abdomene nu ridic haltere dar imi place comentariul happy

| Nickname1890 a răspuns (pentru marian97bogadan):

Nu vreau sa ma iau de BMX, nu sunt fan al sportului dar. Este un sport de tehnica... nu de forta sau rezistenta. Nu prea conteaza conditia fizica la BMX si doar sa stii sa faci trickurile... sper ca nu ma insel.

Sfatul meu este sa nu te apuci de sala, sau daca iti faci abonament la sala pentru ca nu ai ce face iarna. lasa deoparte greutatile si fa doar alergare pe banda (daca ti-e frig sa alergi afara) mergi pe bicicleta (la fel daca iti e frig sa iesi cu bicicleta afara) fa tractiuni flotari, abdomene si cam atat.

Sunt atatea persoane care fac sala au muschiu mare si cand vine vorba de conditie fizica dupa un km de alergare sunt cu limba de un cot... si in plus la 15 ani nu o sa vezi rezultate dramatice daca te apuci sa tragi de fiare pentru ca sistemul muscular nu este inca dezvoltat complet si mai mult la varsta asta ai timp liber o gramada n-are rost sa-ti pierzi vremea tragand de fiare.

Daca esti pasionat de bmx antreneaza-te si fa performanta la bmx sau gaseste si un sport pe care sa-l poti practica iarna si aici iti dau exemplu artele martiale si tenisul de camp... bineinteles ca mai sunt si altele.

Daca vrei sa ma asculti sau nu este treaba ta, dar nu iti vreau raul si spre deosebire de multi alti useri de pe aici care or sa raspunda nu am 15-16 ani si am ani buni de experienta in sport.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fructe si fibre

| spy2o a răspuns:

Pustiule culturistii nu mananca grasimi in primus rand, an al doilea rand nu toti mananca aceleasi lucruri, iar in al treilea rand culturistii iau multe proteine, creatina...si multe altele.

| CreKed a răspuns:

Daca vrei masa musculara baga inainte de sala carbohidrati si proteine! dupa sala lichide multe(apa) si proteine!

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru CreKed):

Este total invers. Dupa sala carbo si proteina iar in timpul salii apa sa te hidratezi.

| AN2009 a răspuns:

Mananca ce iti cade tie bine, doar sa consumi si fructe. Spy2a, culturistii consuma grasimi.