| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Aerobicul slabeste? dati-mi cateva detalii despre aerobic.Si barbatii pot face aerobic daca vor sa slabeasca? Este daunator intr-un fel? astept raspuns la fiecare intrebare.

1 răspuns:
| StefanKogut a răspuns:

Da aerobicul slabeste!, de fapt slabeste cel mai rapid. Denumirea vine de la faptul ca efortul se realizeaza in prezenta unei ventilari amplificate, adica respiri in timp ce faci efort. Da, si barbatii pot face aerobic si este chiar indicat sa practice in primul rand aerobic deoarece favorizeaza tonifierea cardio-vasculara. Daca nu ai probleme de schelet, fracturi, deformari, tasari etc, atunci aerobicul este cea mai indicata forma de miscare si este indicata tuturor categoriilor de persoane.