| CalatoriSpreCer a întrebat:

Astept sa imi dati un raspuns la o intrebare care va pun acum. Incepand de azi merg in lume? voi ce spuneti, fac bine sau nu?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar pana acum unde ai fost? In cires? Du-te. Daca tu crezi ca e bine.

| EmaS a răspuns:

Mantuirea sufletului este cel mai scump lucru, cel mai de pret.,, Fiţi treji, şi vegheaţi! Pentru că potrivnicul vostru, diavolul, dă târcoale ca un leu care răcneşte, şi caută pe cine să înghită. Împotriviţi-vă lui tari în credinţă, ştiind că şi fraţii voştri în lume trec prin aceleaşi suferinţe ca voi. Dumnezeul oricărui har, care v-a chemat în Hristos Isus la slava Sa veşnică, după ce veţi suferi puţină vreme, vă va desăvârşi, vă va întări, vă va da putere şi vă va face neclintiţi.,, Credinta incercata este mai de pret ca mult aur curat. Lupta-te lupta cea buna ca sa primesti cununa.

| Rakanishuu a răspuns (pentru EmaS):

Ce legătură are asta cu întrebarea?

| EmaS a răspuns (pentru Rakanishuu):

Poi are!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu.
Câți ani ai?

| danay72 a răspuns:

Ca acasa nu e nici unde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce te referi mai exact. Ca renunti la lupta pentru suflet? E rau, in lumea nu mergi, tu existi in ea, insa e indicat sa incerci sa nu traiesti ca ea.

| ConstantinCornel a răspuns:

Nu, fiindcă nici nu știi cum e acolo!

| ameliancs a răspuns:

Vezi ce îți spune inima dar dacă nu reușești întreabă pe cel mai aprpiat.