| OchiiCaprui a întrebat:

Salut.
Am 13 ani si joc foarte bine fotbal, adica am viteza, dribling bun dar cand ajung in fata porti ma pierd. Nu stiu ce se intampla, am ratat si cu poarta goala de cateva ori.
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Alexandru_Cristian_1999_CquJ a răspuns:

Pai cand ajungi in fata portii fii calm nu te pierde cu firea...stiu cum e si eu joc fotbal si am patit la fel...dar acum stau calm si marchez.

9 răspunsuri:
| D3letrix a răspuns:

Antrenamente peste antrenamente.Numai asa iti vei pierde frica in fata portii. Pune latul in fata portii asa nu ai cum sa ratezi cu poarta goalawinking

| MiKutzelu34546 a răspuns:

Cerei ajutorul unui prieten sa stea in poarta iar tu creezi faze de gol...eu mi-am ajutat un prieten care la fel se pierdea la finalizare...

| d0areu a răspuns:

Exerseaza mai mult, sa nu iti fie frica sa suti la poarta, poti sa te antrenezi cu un prieten, de exemplu el sta in poarta iar tu conduci mingea cativa metri si suti la poarta sau poti sa incerci si suturi de la distanta prima data poti sa te axezi sa prinzi cadrul portii iar dupa aceea sa dai si goluri, poti sa exersezi si lovituri libere, iar cel mai important, cand reusesti un sut la vinclu sau ceva de genu sa gandesti cum ai lovit mingea si sa incerci sa o mai lovesti inca o data tot asa, si daca mai esti singur cu poarta goala, loveste cu latul deasupra mingii

| Cristyan21 a răspuns:

Problema mea e ca am creativitate, imi imaginez faza in minte fac exact ca in minte dar mereu intervine ceva si nu reusesc sa ma debarasez de adversar si la finalizare ma descurc cel mai important e sa dai plasat nu trebuie sa iti fie frica din instict happy

| balu533 a răspuns:

Cred ca ai emoti in fata porti….ca toti se bazeaza pe tine sa dau goll...

| Crais a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci cand ajungi cu mingea in fata porti trebuie doar sa te uiti in jos si sa tragi cu toate puterea piciorului tau intr-un anumit colt nu trage drept ca nu dai gol

| Ion_Andrei_1977 a răspuns:

Inprimul rand trebuie sa vrei (sa vrei sa bagi gol) in al doilea rand puneti capul pe umeri si pune incredere in tine, iar in al treilea rand trebuie sa fii optimist! Sper ca te-am ajutat! Funda PLZ!

| sandugabi a răspuns:

Pai trebuie sa exersezi si sa fii optimista, pentru a te invata sa nu te mai descuraja cand vezi poarta. happy