| dezosteron a întrebat:

Salut am 14 ani si 60 de km nu sunt gras deloc si am o intrebare :vreau sa imi cresc masa musculara la bicepsi si tricepsi si nu stu cu ce greutate de gantere sa incep.muschiul meu{bicepsi+tricepsi}are cam 35 de cm am mai tras de fiare dar nu mai mult decat o luna

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Bine că ai greutate numai( 60 de km) şi înaltime câte kg ai? Lăsând gluma la o parte, masa musculară creşte foarte bine prin tracţiuni la bară, pentru că foloseşti greutatea propriului corp!

2 răspunsuri:
| Speechless a răspuns:

Hranestete sanatos, incearca sa mergi la sala, odihneste-te suficinet, hidrateaza-te suficient. Pentru alte intrebari: add alchemistu_viitorului (yahoo) si citeste hunkbody.ro (nu sunt owner-ul blogului doar un cititor).

| CookiePwN a răspuns:

Pai incepi cu ce crezi tu ca e de ajuns ...adica sa nu fie nici prea greu incat sa nu poti sa faci decat 5-10 ridicari, dar nici prea usor...