| PoulyPaul22 a întrebat:

SAlut am 14 ani si fac acasa cu gantere de 15 kg 4 tipuri de exerciti de 30 de ori fiecare tip, si exerciti de treapez 1 tip de 60 de repetiti pauza 30 de sec dupa 20, flotari 90 pauza 30 sec intre 10 flotari 3 tipuri 3 seri la fiecare tip, dupa 3 seri de 20 pentru antebrat pauza dupa fiecare repetare 30 sec, dupa abdomeni 7 tipuri 40 de repetari fiecare serie pauza 15 sec dupa 2 seri.Si intrebarea este,o sa mai cresc daca tot continu asa am inaltimea 1, 74 cm si as mai vrea sa ma cresc pe la vreo 1, 82 cm aproximativ, beau 1 litru, 1 litru jumate de lapte cu Cacao si mananc destul de bine, parerea mea am 50 poate 52 de kg.Deci voi ce ziceti mai cresc? Va rog sa fiti foarte sinceri. FUNDA

Răspuns Câştigător
| handmade534 a răspuns:

Ceea ce faci tu nu te va ajuta sa cresti in inaltime, iar astfel de exercitii nu sunt indicate pentru varsta ta, pentru ca esti inca in crestere. Cel mai bine ar fi sa faci un spor, iar eu iti recomand inotul pentru ca te va ajuta sa cresti in inaltime, masa musculara, dezvolta corpul din toate punctele de vedere in mod armonios. Greutatile nu sunt indicate in perioada de crestere. Bafta!

| JohnnyBi a răspuns (pentru handmade534):

De ce nu il ajuta sa creasca in inaltime? suferi de sindromul "sala te opreste din crestere" si tu? la nivelul lui de testosteron la 14 ani nu face nimic cu greutatile, dar inaltimea nu are a face cu subiectul asta

| handmade534 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Nu sufar de niciun "sindrom". Am zis ca nu te ajuta neaparat sa cresti in inaltime, nu ca te opreste din crestere.

3 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Laso mai moale ca nu te ajuta foarte mult acum la varsta asta, trebuia sa te apuci de facut forta c-am de la vreo 16-17 ani, ca sa fii mai bine dezvoltat.