| MrAnonym a întrebat:

Salut.Am abdomen,muschi pe picioare, dar nu cred ca sunt bine dezvolatati. Vreau sa imi spuneti daca sunt perfecti sau nu?
http://i.imgur.com/k7G15JQ.jpg

6 răspunsuri:
| marin81 a răspuns:

Alea le ai, in rest nu prea ai nimic

| FitnessTrainer a răspuns:

Niciodata nu poate fi perfectlaughing Oricum, esti definit. Incearca sa faci sala si sa antrenezi tot corpul. Keep goin'.

| MrAnonym explică (pentru FitnessTrainer):

Ma antrenez problema este ca nu pot pune masa musculara, ridic mai mult decit greutatea mea normala.

| FitnessTrainer a răspuns (pentru MrAnonym):

"Ridic mai mult decit greutatea mea normala" nu exprima nimic. Daca faci sala trebuie sa ai un program de antrenament bine pus la punct, si mai ales o alimentatie buna, Daca o sa mananci 5-6 mese pe zi ai sa vezi ca o sa pui masa musculara :). Acele mese trebuie sa contina proteine si carbohidrati, dar si grasimi sanatoase. Proteine consumi cam 2g/kg corp. De exemplu: ai 70 de kg, atunci trebuie sa ai la sfarsitul zilei consumate cam 140 g de proteine. Poate site-ul asta te ajuta:http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html
Daca vrei sa te informezi pe culturism.ro, getfit si topculturism ai sa gasesti multe articole folositoare. Bafta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MrAnonym):

Atunci problema e la alimentatie.

p.s. : nu conteaza asa mult greutatea cu care lucrezi... ci cate repetari poti face si daca le faci corect.

| CotoiIonut a răspuns:

De acord cu marin laughing))