| denis988 a întrebat:

Am aproape 13 ani si as vrea sa fac niste muschi. cine imi poate da niste linkuri cu exerciti? am vrut sa merge la sala cu un coleg dar ca sunt prea mic... fac flotari genoflexiuni si din astea dar mna...big grin Funda

Răspuns Câştigător
| klau95 a răspuns:

Da flotarii poti baga nu-ti stopeaza cresterea si iti lucreaza multe grupe musculare te formeaza.
Uite aica ---> http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM
sau din astea http://www.youtube.com/watch?v=kIaqbrWBexY
Deci sa faci 4-5 serii de flotari cate poti 10, 15..si urci la fiecare saptamana cu cateva numere.
Si nu uita sa mananci sanatos mananca cu 2 mese inainte de antrenament si dupa cu 30-40 min o mancare sa contina proteine.
Si cate kg ai tu atatea grame de proteine ai nevoie zilnic.

Răspuns utilizator avertizat
| Dkgray a răspuns (pentru klau95):

Dupa antrenament ai nevoie in primul rand de carbohidrati pentru refacerea glicocenului abia apoi de proteine.

| klau95 a răspuns (pentru Dkgray):

Tu in loc sa dai si tu sfaturi ma corectezi mereu laughing

| klau95 a răspuns (pentru denis988):

Da sunt bune.

| Dkgray a răspuns (pentru klau95):

Crede-ma ca sunt satul sa repet aceleasi lucruri pentru niste persoane care nu sunt in stare sa caute o chestie banala si asteapta totul de-a gata. Mi se pare normal sa intervin cand cineva greseste pentu a evita raspandirea informatiilor false. Subiectul asta include lucruri care ne pot afecta direct sanatatea deci nu trebuie tratat cu indiferenta.

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall! Mai asteapta putin. Este prea devreme. Nu vei arata bine, si nici nu este indicat din punct de vedere medical. Stiu ca ma condamni, dar este un adevar. 1-2 ani mai poti sta. Legat de exercitii fizice eu recomand: Bazin, coarda alergari. Corpul va fi bine lucrat modelat, nu plin de muschi, iar forta zero! Pa!

| dreamgirls19 a răspuns:

Pai ai putea sa faci si abdomene sa alergi sa iti iei gantere sa lucreziwinking