| Darius292 a întrebat:

Salut, am o intrebare. Dacă tai lemne ma ajuta la forță? Sa fiu mai puternic? Sau nu? Am văzut mulți ce taie lemne și sunt puternici.

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Da, și datul cu sapa, munca la câmp, culesul viei...tot ce fac oamenii la țară reprezintă fix antrenament de forță. De aia și marii campioni olimpici fac cantonament 2-3 săptămâni la câmp în fiecare perioadă pre-competițipnală.

Măi, voi chiar v-ați lovit la cap? Ascultăm tot ce zice țața Leana și bețivul Dorel? Îi vezi tu pe ăia care taie lemne că-s niște "forțoși"? Aaaa, că au mai multă forță decât unul care stă pe canapea toată ziua...sau decât unul care "merge la sală" și antrenează scrollul pe instragram, ok, de acord. Dar mai departe nu! De aia există antrenament de forță, de aia există sport și de aia munca din curte nu se încadrează acolo.

| siriusblack98 a răspuns (pentru AnastasiaK):

I missed so much your sarcastic replies big grin Sa-i spui ca si manuela il ajuta sa-i creasca muschii antebratului.

5 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Cu siguranță te face mai puternic.
Taiatul lemnelor este un exercitiu foarte bun.

| Lupică27 a răspuns:

Da, evident ca o sa cresti in forta, dar taiat lemne macar 1-2 ore pe zi, nu tai lemne 10 minute si gata.
E unul printre cele mai eficiente care te cresc in forta daca nu chiar cel mai eficient, fara misto.

| SkandallKamataru a răspuns:

Taiatul lemnelor te ajuta la taiat lemne.
Daca vrei sa se vada pe corpul tau ca lucrezi si sa ai si putere, faci fie sala, fie chalistenice.
Daca vrei sa fii cu 5% mai puternic si mai fit decat gigel de peste gard, atunci taie lemne.
Iti recomand sa te informezi singur de pe Youtube si sa cauti cu mana ta cum se construiesc muschii, cum sa te antrenezi, si cum sa mananci.
Daca nu te educi, o sa-ti pierzi timpul cu nimicuri si dezinformari de la toti dobitocii, si o sa ramai la fel si acum, si peste 5-10 ani si e trist pentru ca poti realiza lucruri la care nici nu visezi.

| EliLeli a răspuns:

Da.
Nu te faci ca un dulap, neaparat, dar mai puternic vei fi.