| hackerulxxx a întrebat:

am si eu o intrebare, eu si tata am facut sala el a facut cam 1 an aproape, si eu cam 2 ani, ceva ce nu pot sa inteleg e ca. el de 3 ani nu mai face deloc sala,si totusi are bicepsi destul de vizibili si mari, eu daca ma las de sala o luna nu mai am deloc, asta chiar nu pot sa inteleg laughing el a luat si creatina mai mult timp eu nu am luat nimic ce credeti?

2 răspunsuri:
| krewooo a răspuns:

Faza cu aceste suplimente este doar un "boost" sau "increase" pentru aspectul fizic, si poate putin pentru forta, si marime. Ca si idee, cam aproximativ, dupa vreo 3 saptamani, dupa ce te lasi de sala, (in general vorbiind), organismul oricarei persoane isi va intensifica grasimea corporala cu aprox. peste 5-10% ( aici difera si de la persoana la persoana). Acum, referitor la intrebarea ta, atata timp cat inca continui sa muncesti, si sa MANANCI si sa DORMI cat este necesar, muschii nu se vor pierde, ma refer la masa musculara. Bineinteles, pentru o persoana care inca face sala, muschii vor fi pe el mult mai pompati, decat pe una care s-a lasat.
PS: Un biceps mare, nu e intotdeauna puternic. Sper ca ti-am fost de folos! happy

| Pool77 a răspuns:

Depinde de organism si genetica, inclusiv de alimentatie.