| costelinho a întrebat:

am si eu o nelamurire, vreau sa merg la sala de forta cateva luni mai exact 2-3 si dupa fac o pauza de 1 si jumatate ce sa intampla, adica am tras degeaba 2 luni sau musculatura ramane si pot sa continui de acolo nu sa o iau de la capat. Mai amanuntit vrau sa stiu daca sa ma duc acum 2 luni la sala si dupa sa fac o pauza si sa continui sau sa merg la sala dupa pauza nu si pana.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cum adica "musculatura ramane"?

CARE musculatura dupa 2-3 luni?

Fa si tu 2-3 ani ( adica 24-36 de luni ) si apoi poti vorbi despre "musculatura" ( cativa cm evident, putini, nu te gandi ca te faci cat casa )

| greyhound a răspuns:

Esti cumva unul din aia care se duc la sala numai pentru litoral?
Ca nu pricep de ce s-ar duce cineva la sala doar pentru 2 luni. Cu privire la intrebarea ta, nu, nu dispare ce ai lucrat dar asta nu e un raspuns universal valabil (e totusi ceva mai complicat)

Răspuns utilizator avertizat
| cristi1505 a răspuns:

In 2 luni nu are ce sa se vada.Rezultatele apar dupa minim 3 luni de sala. Daca vrei sa te lasi o luna jumatate in conditiile in care nici nu te-ai apucat calumea...mai bine nu mai face!

| loorentzoo a răspuns:

Am vazut pe aici unele raspunsuri ff aberante. Da in proporti de 95 la suta mergi de geaba zic in prop de 95% pentru ca poate u ai mai tras inainte nu-s cati ani si in 2 luni iti revii destul de multa asta daca nu ai tisat (fara steroizi) si te ai tunut de treaba bine. Sa stii si u ca dupa maxim 2 saptamanii muschi incep sa se atrofieze asta la oricine asa ca dupa 2 saptamani incepi sa pierzi din masa lor si din tonusul muscular asa ca sincer te duci degeaba si fota o pierzi tot absolut tot.

| problemelamate a răspuns:

O sa muncestii aporoape degeaba no sa ajungi chiar din nou la aceiasi forma