| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Cata pauza trebuie sa i ofer muschiului dupa antrenament? adica dupa o zi de lucrat la triceps ( 3-4 serii la fiecare 3-4 aparate ). Am lucrat luni tricepsul. acum trebuie sa i ofer o saptamana de odihna? ( pana lunea viitoare ) sau e ok si 2-3 zile? caci maine e joi si vreau sa ma duc la piscina pe abonamentul de la sala ( stiu eu o smecheria ). doar ca trebuie sa mai stau in sala cam 30 min o ora. si ma gandeam sa incerc sa mai lucrez tricepsul putin. doar putin. 2 serii la 2 aparate. si mai putin bicepsul poate. o singura seria la un aparat...
Vreau sa stiu daca muschiului ii trebuie o saptamana de repaus ca sa creasca sau e suficient si 2-3 zile? Si daca e ok sa l incalzesc putin maine?

1 răspuns:
| RockRoberto a răspuns:

Catva zile ajunge, iar in ultima zi miscal mai mult si ma refer la rotati fata spate si asa mai departe dar nu flotari sau altele happy. Funda!