| xAnonimBlack a întrebat:

Salut, ce imi recomandati sa fac pentru cresterea pieptului mai rapida si cu o forma mai frumoasa? flotari sau impins cu haltera din culcat? Dau FUNDA pentru cine imi explica si ce ofera fiecare dintre ele doua in plus sau un minus.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Cel mai simplu argument : TOTI sportivii cu piept ca lumea si l-au lucrat la sala ( nu doar cu impins cu haltera, si cu gantere si scripeti si aparate ).

La flotari e greu si sa maresti greutatea ( sper ca nu incerci sa faci muschi marind numarul de repetari... )

| xAnonimBlack explică (pentru Cosmin86):

Am 15 ani... si vreau sa am o masa musculara destul de mare, deci nu fac mai mult de 20 repetari... cu orice greutate ar fi nu fac mai mult de 20 pentru ca stiu eu cum trebuie. Ma voi apuca de un sport, probabil handbal pentru ca creste si in acelasi timp. Mersi oricum ai FUNDA!

| Cosmin86 a răspuns (pentru xAnonimBlack):

Leaga greutati de tine, gaseste unde sa faci flotari la paralele, ca sa ai tot corpul in aer ( fara sa te sprijini de pamant ca la clasicele flotari ).

iar pentru o masa musculara destul de mare, trebuie sa mananci si destul de mult, o sa vezi tu pe parcurs cum se face daca te documentezi

4 răspunsuri:
| M4arius a răspuns:

Eu iti recomand flotari dar sa stai cu mainile cat mai jos adica tine mainile langa burta funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru M4arius):

Funda? esti un copil mic frustrat care vrea si el o funda?

Sau esti o femeie care n-are funda sa-ti puna-n cap?