| anonim_4396 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu un program de antrenament pentru masa musculara? Am si gantere deci nu exista nicio problema.
P.S. Am 15 ani, 170 inaltime si 58 de kilograme.

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Si ce faci cu niste gantere amarate?

Ai aparate, banci reglabile, bari de tractiuni, presa pentru picioare, scripeti, bara Z si dreapta, haltera cu discuri, etc?

| mvmi25 a răspuns (pentru Cosmin86):

Normal ca nu.dar nu sunt profesionist si cred ca nu imi sunt necesare atatea aparate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru mvmi25):

Nu are treaba cu profesionist sau un, are treaba ca ai nevoie de exercitii de baza.

Cu ganterele faci mai mult izolare. O sa vezi singur ca nu faci mare lucru

| greyhound a răspuns:

Aaa, pai daca ai gantere esti rezolvat. Pff laughing
Inscrie-te si tu frumos la un club de ce o fi el unde sa faci un sport de care o fi el si tine-te de treaba vreo 3 ani.
Facutul de exercitii acasa e aproape degeaba, daca mai pui ca o sa faci 2 luni si dupa aia te plictisesti... nu rezolvi nimic

| Scremer a răspuns:

Uite aici un link si eu fac acasa antrenamentele nu ma duc la sala ca n-are rost sa dau bani acolo cand poti face la fel de bine si acasa eu fac exercitile cum le face asta de aici si fara proteine si daca le faci corecte si bine te poti face foarte bine

LINK:http://www.getfit.ro/......acasa.html