| Apoll0 a întrebat:

Eu pe zi fac circa 150-200 de flotari, vreo 400 de abdomene plus alergare de dimineata. Ce vreau eu sa va intreb este daca o sa continui asa o sa am rezultate? Mai exact voi face muschii abdomenului vizibili, plus putin piept si rezistenta mai mare la flotari? PS: nu vreau sfaturi de alimentatie!

2 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Da, vei face, insa ai nevoie si de pauze. Cel mai indicat ar fi sa intrerupi exercitiile dupa 4 zile in care le-ai practicat, timp de o zi, apoi sa reincepi antrenamentul si tot asa. Acest lucru te ajuta sa te dezvolti mai rapid si mai sanatos.

| SorinelF86 a răspuns:

Muschiul nu creste daca nu are odihna, e prea mult sa faci zilnic aceleasi exercitii fara pauze. cel mult iti intarest irezistenta si faci mai multe repetari dar muschiul nu se va dezvolta cum ti-ai dori ci mult mai incet, ai putea face luni abdomen marti piept, miercuri ex pentru picioare (unele iti lucreaza si abdomenul) apoi repeti cele 3 zile si duminica pauza totala