| MRS005 a întrebat:

Salut pot pune mása daca ma duc de 3 ori pe saptamana la sala

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Dacă ai o alimentație stabilă și bună, atunci da.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Depinde, dieta pe care o ai si tipul de antrenament.

| PrunaPătrată a răspuns:

Normal, acum depinde, nu ne-ai dat nici o informatie.Cati ani ai, inaltimea si greutatea etc. Eu am 12 ani si 1, 60 cu 55 kg.Fac sala de 4 saptamani si incerc sa respect programul si alimentatia.Merg mari joi si sambata in fiecare saptamana si in fiecare zi fac cate o parte sau 2 ale corpului.Alimentatia trebuie sa contina multe fructe/legume dar si carne/oua/branza etc.Ai putea si tu sa faci la fel, in 3 zile ai exemplu pe mine, ca reusesti sa faci toate partile corpului daca ai un program bine pus la punct. Daca ai o varsta ca a mea, 13-14 ani te sfatuiesc sa nu ridici greutati mari ca sa nu te fortezi, daca esti mai mare si esti multumit de inaltime sau alt ceva, poti sa te si fortezi un pic.

| FitnessTrainer a răspuns:

Daca reusesti sa antrenezi toate grupele musculare in 3 zile, sa ai o alimentatie adecvata +odihna, atunci da.

| Sl1pKnoT a răspuns:

Depinde. Masa rotunda, de bucatarie? Ce fel de masa vrei?