| Alexinho007 a întrebat:

Am 16 ani si mi-am cumparat gantere de 5kg si vreau sa imi recomandati un program pentru biceps si triceps pentru cresterea in masa musculara. !

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Isi dau un program pentru acasa, pentru tot corpul, dar 5kg e cam putin eu recomand la fete atata, 10-15 e pentru baieti http://adiograsime.ucoz.ro/video/vic/culturism

| Alex201938 a răspuns:

Du-te la sala si cautati un instructor personal il platesti si te invata e foarte greu nu te lua dupa toate prostiile ce circula pe net happy

| alex251 a răspuns:

Tu te auzi cum sa manance ma 4000 de calorii pe zi? fii atent, daca stai in oras si ai un 70 de lei pe luna mergi la sala si mananca ce iti da maicata asta minimul, daca esti mai cu banuti pe tine recomand sa iei niste proteine gfx-8 is cele mai bune si bea multa apa ca forteaza rinichii suplimentele si vei urina galben inchis iar apa curata rinichi, de mancat iti recomand 100g carne de vita 200g de cas 3 oua 2 banane si 400g de lapte si 200 g de orez pe zi, ca antrenament baga indreptari flexii ramaturi etc..gasesti pe net

| MrBinGO a răspuns:

Daca stai la oras nu vad de ce sa nu mergi la sala.
Daca stai la tara.
1:Vinde ganterele de 5 kg
2.Cumpara o haltera de 25.Este mult mai buna.
3.Ia un ghiozdan mai vechi si umple-l cu tot felul de prosti si îl pui pe spate cannd faci tractiuni si flotari.
4. MĂNÂNCĂ MUUUUUUULT(4000 kcal/zi)
5.Baga multe proteine 2-2, 5/kg corp.
6.Mananca si mai mult.
7. Odihneste-te.Un muschi are nevoie de 48 ore de odihna sau respectiv 72 pentru un muschi mare.
8.Dormi 8-9 ore pe zi, gata cu culcatul la ora 3 dimineata.
9.Mananca si mai mult.
10. Evolueaza.
P.S:Nu mai manca decât 2-3 mese pe zi.Mananca foarte mult.Nici de proteine sa nu uiti boss.
Succes!

| lovee2015 a răspuns:

Nu cresti cu gantere de 5 kg; dar spate, picioare, umeri, piept nu vrei?

| Gabriel_Dragut_1996 a răspuns:

Cred ca 5 kg e cam putin mai bine incearca cu 10 si depinde si de greutatea ta pentru ca daca tu esti mai plinut trebuie sa tragi mai mult si sa mananci mai putin iar daca esti mai slabut trebuie sa tragi dar sa mananci mai multe calori pe zi ca de obicei dar tine minte ca trebuie sa te tii de antrenamente zilnic pentru ca daca faci pauze nu obti nici un rezultat si trebuie sa te antrenezi 45-60 min pe zi daca esti incepator 30 min. funda?