| anonim_4396 a întrebat:

care program de flotari sa-l fac dintre acestea doua?

" http://antrenamentflotari.blogspot.com/2008/03/testul-pe ntru-flotari.html "

"Luni : 15 flotari normale, 15 departate, 15 diamant ( cu mainile apropiate ), 15 flotari in maini, sprijinit de peret

Marti: Pauza, mananci foarte bine.

Miercuri : Programul de luni, daca crezi ca e necesar maresti procesul cu inca trei, cinci flotari. Mananci foarte bine.

Joi: Pauza

Vineri: Programul de luni si tractiuni la bara.

Sambata si Duminica: Odihna totala, si bei lactate pentru oase."

1 răspuns:
| Nelamuritul a răspuns:

Din cate vad este calistheics?
Prea multa pauza...fa zilnic si doar duminica sau sambata si duminica pauza.
Fa zilnic tractun si flotari sau fa o zi tractiuni si una flotari. Dar doar pentru maini, si restul corpului?
Vrei program adevarat? Ia de aci:
Tractiuni: 3 set de muscle up(cate poti pe set)
3 serii 8-15 departate
3 serii 8-15 apropiate
3 serii 8-15 normale
3 serii 6-12 cu bara la ceafa
si la final mentinere, stai in pozitie de tractiune pana cedezi. Respecta numarul de serii, celelalte sunt doar orientative, nu trebuie sa te ridici la standerdele alea a inceput, nici eu nu reusesc si fac de ceva timp calisthenics.
Flotari: 3 serii 6-12 cu picioarele pe scaun
3 serii 8-15 departate
3 serii 8-10 departate in degete
3 serii 8-15 diamant
3 serii 10 de pe o mana pe alta(archer push ups)
3 serii 5-10 cu aplauze in fata sau la spate, cum poti. Asta ii un fel de set de flotari.
Al doilea set de exercitii de flotari: 4 serii de flotari in maine la perete
4 serii 10 cu mainile cat mai aproape de bain(pseudo push ups)
3 serii 10-20 stai cu bratele in X pe antebart si te ridici pe palmi(x-tricep extension)
3 serii 10-20 stai pe antebrat ca la plank si te ridici pe palmi(tiger bend push ups)
1 serie diamant cate poti
3 serii de stat in maini cu sau fara perete cat poti

Asa ma antrenez eu. Bafta.