| RufusDojo a întrebat:

Cum pot sta in picioare intr-o luptă? Sa descriu mai bine: Va apucati amandoi de gat si care sta mai bine in picioare ala are avantaj. Un fel de lupta greceasca. Sunt destul de slab, 1, 60 si ceva si 43 de kilograme. Pun aceasta intrebare deoarece am un vecin, tot de varsta mea, tot slab, dar mai mic de inaltime. ba chiar a avut un picior bagat in ghips, care, acest vecin sta foarte bine in picioare cand se apuca cu unu de gat( se pune in miscarea cravată, sau cum se numește). Cum pot sa imi mentin echilibrul când eu si un adversar ne prindem reciproc in cravată? P.S Am muschi la picioare, abdomen, piept, umeri, un pic de spate, dar nu am forta in maini.

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Cu cat ai centrul de greutate de mai jos cu atat esti mai stabil. el fiind mic de inaltime impinge in sus. ceilaiti imping in jos. de asemenea fii atent la pozitionarea picioarelor