| ImmortaluL a întrebat:

in prezent practic box, dar as vrea sa ma apuc de altceva sau sa fac in paralele si alt sport, prima mea intrebare ar fi cam ce inseamna kyokushin, adica ce fel de lovituri poti sa aplici in acest sport si la ce te ajuta, sau ce se face mai exact la un antrenament de kyokushin karate, si a doua intrebare ar fi ce sa aleg dintre kyokushin karate, muay thay si kick-boxing?

Răspuns Câştigător
| XTreme00 a răspuns:

Cred ca ar fi bine kick-box, dar kyokushin karate nu stiu ce este. Poti cauta pe Internet.Bafta si funda daca vrei.

2 răspunsuri:
| Sjsosoa a răspuns:

Hey:* sunt fata care a intrebat daca sa ma las de atletism si sa ma apus de karate..si stilul de karate pe care o sa-l practic este chiar kyokushin rolling on the floor..pai acest stil este un "descendent" al shotokanului..si este cel mai dur stil de karate ....lupti fara manusi.(cei care sunt minori trebuie sa poarte casca).iar cei care au peste 18 ani nu poarta absolut nimic... loviturile nu trebuie executate la perfectie..trebuie sa aiba forta mare. sper ca te-am ajutat..azi merg pentru prima data la karate. ureaza-mi baftalaughing

| ImmortaluL explică (pentru Sjsosoa):

Aaaa, pai asa mai merge, ai pute sa-mi spui si mie ce lovituri se pot aplica, adica ai voie sa le aplici la kyokushin? Sunt chiar curios..ca am cautat si nu am gasit pe net...