| Derbedeu24 a întrebat:

Salutare.Sunt la liceul sportiv (deci este obligatoriu sa ma duc la antrenament zi de zi ). Luni -atletism Marti-baschet Miercuri -Atletism Joi -baschet Vineri-atletism sambata -atletism Duminica-pauza. Problema mea este urmatoarea ca eu la atletism dupa antrenament ma duc in sala si lucrez orice grupa musculara vreau eu si as vrea sa iau ceva pentru a creste in masa musculara.Ma refer la proteine sau ceva mai bun..Am 14 ani si 53kg inaltimea este de 1.65 nu as vrea sa aud ca vai ca ramai mic, ca esti prea mic sau ceva de genul. Am halterofili in clasa de 1.80

2 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Man in primul rând ai nevoie de aminoacizi, pentru ca faci prea mult sport si Riști sa faci degeaba daca nu se reface muschiul, aminoacizii reduc timpul de refacere si iti dau energie, in al 3 lea rând poti lua proteine, cea mai buna Combinație proteine plus amino, insa te duce in 2-3 mil pe luna happy

| Derbedeu24 explică (pentru alin334):

Am si amoniacizi 5300 ce proteine imi recomanzi?