| Cosminel1192 a întrebat:

Salutare. Sunt nou pe forum si daca am gresit categoria imi cer scuze.
Deci, am putina burta si vreau sa fac sa 'mi se vada patratelele'. M-am gandit la niste proteine sau creatine dar ele ma ingrasa, nu? Pentru abdomen, ar trebui sa iau ceva pastile ca sa mai slabesc.?

Vreau raspunsuri serioase, dau funda.

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Proteinele si creatina NU te ingrasa, punct. Carbohidratii ingrasa. Dar nici nu te ajuta sa slabesti.

Pentru patratele ai nevoie :

- o alimentatie corespunzatoare
- cardio de 3-4 ori / saptamana
- lucrat abdomen, de 2 ori / saptamana

Si abia apoi te gandesti la ceva de slabit, iti recomand l-carnitine, e un aminoacid care mareste arderile de grasime in timpul exercitiilor.

| Loser8299 a răspuns:

Proteine? Pastile? ....Mergi omule la sala.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Loser8299):

Pai crezi ca daca iei proteine sau altceva, stai acasa si cresc muschii fara efort? tot la sala trebuie sa mergi si atunci si te antrenezi la fel de intens

| vladorcolac a răspuns:

Salut,sfatul meu nu este cel de a lua pastile sau a merge la o sala, cand poti sa scapi de burta chiar acasa, tot ce trebuie sa faci este un mic program, iei o coala de hartie A4 si iti notezi un program luni, marti, miercuri sa faci 300 de abdomene pe zi, joi pauza, vineri, sambata la fel 300 pe zi si duminica pauza, daca te ti de programul acesta in 3 saptamani nu numai ca o sa scapi de burta insa vei avea si un abdomen bine format, poti pune in acest program si flotari, ridicari de greutati, genuflexiuni, alergare.succes

| Cosmin86 a răspuns (pentru vladorcolac):

Sute de abdomene pe zi = sfat de copil mic, abdomenul se lucreaza de 2 ori pe saptamana.

Apuca-te de sah, nu ai nicio treaba

| LookAtMe a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa slabesti, dupa proteinele te vor ajuta sa iti dezvolti masa musculara. Dar inainte sa iei proteine consulta un doctor poti avea reactii adverse big grin.

| Floppy92 a răspuns:

Salut! Depinde la ce proteine te referi. daca sunt prafuri nu or sa te ajute sa scapi de burta chiar din contra or sa te ingrase dar daca te referi la proteinele din alimente cum ar fi lapte, oua, carne etc.da ar putea sa te ajute consumand multe proteine si putini carbohidrati. Dar cel mai bine ar fi sa mergi la un nutritionist sa iti faca un regim.iar cu ambitie si cu multa miscare sunt sigur ca o sa scapi de burta si or sa apara si patratelele...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Floppy92):

Serios? proteinele sub forma de prafuri te ingrasa? mai documenteaza-te

| Floppy92 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca nu faci efort da proteinele sub forma de prafuri te ingrasa, acum depinde si de ce proteine vb, prafurile astea pot varia de la 100% carbo care or sa te ingrase pana la aproape 100% proteine cu care o sa pui mai multa masa fara grasime...asta bineinteles daca mergi si la sala happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Floppy92):

Pai vorbim de proteine sau de carbohidrati? Cand vorbesc de proteine ma refer la un "praf" care are 80-90 % proteine si cat mai putini carbo, aproape deloc.