| anonim_4396 a întrebat:

Salutare utilizatori TPU, am 13 ani, 1.73m, 63 kg, e bine sa ma apuc de sala de acum?

Răspuns Câştigător
| MyGoodLife a răspuns:

Mda... la 13 ani, nu prea

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu te-ai apucat de la 10? obsedati.
mai stai pana la 15 16, si dupa fa" pana cazi cu tot cu greutatile alea.

| Sunnnnn a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce as fi obsedat? Eu doar am intrebat omule.Calmeaza-te.

| anonim_4396 explică (pentru Sunnnnn):

Cand eu aveam 13 ani baietii abia se duceau la fotbal, in ziua de azi la 12 ani deja se vrea sala ca sa "fie muschii mari", ca sa atragem fetele. nu se mai face de dragul de a face un sport. eu prima oara m-am apucat la 18 si dupa un an facut pauza cateva luni si acum am reluat de ceva timp iar, dar niciodata nu am facut-o pentru altul ci pentru mine. de aia zic obsedati.
ps: sunt calm, imi i-a mult mai mult sa ma enerveaza cineva laughing, te invata asta la cursuri de aparare.

| Sunnnnn a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu vreau muschi sau sa atrag fete, am viata in fata! Burta pe care o am ma dezgusta trebuie sa schimb ceva. Si d-aia am pus aceasta intrebare. Mai intai informeaza-te.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! intrebarea de ce nu? sportul este sanatos plus ca o sa pui ceva muschi pe tine.nu te lua dupa toti socati care ei nu stiu altceva decat sa fumeaze, cluburile, drogurile, si altele.Si eu am inceput la 15 ani..incepeam mai devreme daca descopeream acest sport..acuma am 19 ani...am 85 kg..arat foarte bine, grupe musculare dezvoltate, de inceput iti recomand sa nu te chinui cu greutatile..gen sa te bagi la piept sa faci cu 100 kg., pentru a creste masa musculara trebuie greutati medii cu care poti face maxim 15 repetari si o dieta echilibrata cu carbohidrati si proteine, si inca ceva sa nu te pui sa asculti de alti despre steroizi, cand auzi acest lucru sa te faci ca nu auzi laughing, se pot intampla multe efecte adverse de la ei, steroizi folosesc doar profesionisti care din asta traiesc, dar crede-ma pentru un corp frumos lucrat la sala se poate si natural.Bafta

| SüßesHäschen a răspuns:

Nu e bine, dar daca vrei sa ramai pe poc adica sa nu mai cresti poti sa mergi la sala. ( glumeam, nu te duci nicaieri asteapta pana la 16 ani ) big grin

| Alequandra a răspuns:

Du-te si fa un sport daca vrei sa slabesti, esti cam gras

| Ahmali_Dan_1983 a răspuns:

Mai bine practici un sport la un club. E mai indicat decat sala, ai asa multe sporturi pe care le poti practica si sunt si mult mai distrative decat sala.

| Sunnnnn a răspuns:

Acum o saptamana m-am apucat de 30 days challange, sper sa functioneze daca nu reulam si tot asa.

| Crisan_Sergiu_2000 a răspuns:

Eu am 14 jumate si am inceput sa fac flotari si tractiuni si o fac pentru mine, e ok?