| anonim_4396 a întrebat:

Saptamana trecuta am jucat 6 zile tenis in continuu si acum mi s-a unmflat antebratu drept. Este normal sa se umfle asa? cu ce as putea sa ma dau ca sa-mi treaca? si n-ar trebui sa joc cu amndoua mainile? scuza-ti de intrebare dar sunt incepator

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

De regula, se cam sare peste cele 15 minute de incalzire. Daca nici tu nu le-ai facut asa cum trebuie, e normal sa se fi umflat, mai ales ca tenisul te solicita mult mai mult decit alte sporturi.
O crema buna pentru astfel de situatii e Ben-Gay. Ia durerea cu mina. Sotia mea are ceva probleme cu spatele, si de fiecare data cind o foloseste, ii trece totul.

| jerrygabrielle a răspuns:

Este normal mai ales daca esti incepator.Cred ca ai facut febra muscularabig grin si de obicei febra musculara trece tot prin efort...pana te obisnuiestibig grin