| anonim_4396 a întrebat:

TPU, cer seriozitate. ..De cam 5 luni m-am mutat în Germania...În Romania puteam să tin diete sa fac sport ma puteam abtine de la dulciuri cu lunile..Dar când am venit aici au început să se certe părinţii cu mine să mănânc mai mult ca sunt prea slaba

1 răspuns:
| DFA1 a răspuns:

Dacă faci sport, nu e necesar să elimini total dulciurile și alte alimente care trebuie consumate mai rar. O dietă echilibrată te ajută să îți menții greutatea și să fii sănătoasă, ceea ce e mult mai important decât să fii prea slabă. Pe lângă aspectul fizic, e mai importantă sănătatea și cum te simți tu. Nu te înfometa dacă nu e cazul.