| VIATAeGREA a întrebat:

Umblu la sala. dar totusi sunt foarte slab la scandemberg si nu pot sa fac tractiuni la ce grupa de muschii trebuie sa lucrez ca sa fiu mai bun la scandemberg? dar la tractiuni? dau funda la cel mai bun raspuns daca imi da ex de exercitii.

Răspuns Câştigător
| michael2101 a răspuns:

Daca nu ai fi intrebat de tractiuni as fi spus fa vaci cate 10 -15 tractiuni odata apoi pauza pana pe la 100 si sa mananci un ou crud inainte dar asa as zice sa tragi tare de haltera pana poti in jur de 5 tractiuni apoi perseverez pe brate.Iti urez succes.Sa nu te lasi!

| Cosmin86 a răspuns (pentru michael2101):

Si un ou fiert are la fel de multe proteine, tu ai auzit de salmonela?

5 răspunsuri:
| oOoRubyoOo a răspuns:

Pentru scandenberg cele mai imortante 5 sunt:
1.incheietura(daca ai incheietura slaba uita de celelalte pentru ca vei pierde)
2.antebratul
3.umarul
4.bicepsul
5.pieptul
deci trebuie sa antrenezi pe fiecare in parte

la tractiuni trebuie sa fii puternic in spate, biceps si umeri(in special in spate)
Ca sa te antrenezi trebuie sa faci ramatul:
http://www.youtube.com/watch?v=nutydbhkRC8&feature=fvst

@michael2101
:)) foarte tare faza cu oul, salmonela iti zice ceva? Nu este nici o diferenta intre un ou crud si unul fiert ca valoare nutritiva, dar ca probabilitate de imbolnavire da...

| nesuferit a răspuns:

Skandenberg: Incheietura ( care de obicei e varza la astia care fac sala) antebrat, biceps, si umeri nu piept si alte balarii

| andrey69sex a răspuns:

Deci pentru scanderberg iti trebuie in primul rand antebratul, pieptul parca trebuia si el dar totul e tehnica...antebrat iei o gantera/haltera o tii in degete si pue si simplu ridici degetele cu ea stii tuh iar pentru tractiuni depinde de priza...pentru alea cu degetele spre tine iti trebuie spate iar cele cu priza mai usoara iti trebuie biceps piept