| george4all a întrebat:

Vreau sa ma apuc de sala.
Cine imi poate recomanda si mie niste suplimente?
De ce as avea nevoie la inceput? Creatina, aminoacizi, proteine?
Sunt singur ca sunt si altii care au luat...ma ajuta cineva?
Daca veniti cu comentarii aruncate la miso, nu va mai obositi sa le postati!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Aannoonniimmuull a răspuns:

În primul rând trebuie să știm obiectivul tău și detalii despre corpul tău: înălțimea, greutatea și vârsta.

| george4all explică (pentru Aannoonniimmuull):

1.75
63 kg
18 ani...
Vreau ceva pentru rezultate rapide. sa pun ceva masa pe mine...

| Aannoonniimmuull a răspuns (pentru george4all):

Poți lua creatină înainte de antrenament și o proteină din zer imediat după antrenament.

| Cosmin86 a răspuns (pentru george4all):

Primul an inveti sa mananci. Abia dupa 1 an de sala, cand stii sa mananci si sa te antrenezi ( e posibil sa ai nevoie chiar de mai mult timp ), atunci te gandesti la suplimente.

Altfel doar arunci cu banii.

| george4all explică (pentru Cosmin86):

Dar daca alimentatia nu e foarte bine pusa la punct, nu e ok daca apelez la niste proteine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru george4all):

Ba da, dar apelezi cam degeaba, asta e problema.

Alimentatia conteaza 90 %, suplimentele ( cu proteine sau alt gen ) conteaza 10 %.

Crezi ca prin 10 % compensezi restul de 90? happy