| DorelSudoru a întrebat:

1. Nu-ti da opiniile sau sfatul decat daca esti rugat.
2. Nu-ti povesti necazurile altora decat daca esti sigur ca acestia vor sa le auda.
3. Cand te afli in lacasul altuia arata-i respect, altfel nu te duce acolo.
4. Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila.
5. Nu face avansuri sexuale decat daca ai primit semnalul de imperechere.
6. Nu lua ceea ce nu-ti apartine decat daca este o povara pentru cealalta persoana si aceasta cere sa fie eliberat de povara.
7. Recunoaste puterea magiei daca ai folosit-o cu succes pentru ati indeplini dorintele. Daca negi puterea magiei dupa ce ai chemat-o cu succes, vei pierde tot ce ai obtinut.
8. Nu te plange de nimic din ceea ce nu esti implicat direct.
9. Nu face rau copiilor mici.
10. Nu ucide animale neumane decat daca esti atacat sau pentru mancarea ta.
11. Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L.

Dupa cum am vazut unele reguli sunt bune altele nu deci noi ce credeti? (ingnorati regula 7 aia cu magia)

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

1. Eu imi dau sfaturile si opiniile chiar daca nu sunt rugat. Nu astept rugaminti din partea nimanui, pentru ca, nici eu, la randul meu, nu am rugat pe nimeni sa ma sfatuiasca, ci am fost sfatuit de bunavoie.
2. Imi povestesc necazurile doar celora pe care-i consider prieteni, iar un prieten te asculta oricand, gata sa te sprijine. Aici e o chestiune de persoana, nu de vrut sau nevrut in a asculta necazurile. Trebuie sa stii carei persoane i te adresezi!
3. Nu doar atunci cand te duci in locasul unui om trebuie sa-i arati respect, respectul i-l arati si-n padure.
4. Daca cineva ma enerveaza in locasul meu sau in afara lui, atunci incerc sa ma calmez, sa fiu apatic. Tratandu-l cu cruzime cobor la nivelul sau, si nu doresc.
5. Fac avansuri sexuale atunci simt chestia asta. Incercercarea moarte n-are. Poti esua sau izbutii, dar ai incercat. Nu astept vreo printesa pe cal alb.
6. Sunt de acord, dar eu nu vreau ca mie sa mi se ia povara. M-ar rani orgoliul, vreau sa cad odata cu povara.
7. Magia mea consta in munca, ambitie, daruire, vocatie si putin noroc.
8. Nu m-am plans decat cand am fost implicat direct.
9. Nu numai copiilor mici, ci tuturor celora care vietuiesc pe Geea.
10. N-as ucide animalul doar daca m-ar ataca, dar recunosc ca-l ucid si pentru a-l manca. E o chestie iminenta, carnea e un aliment important pentru organism.
11. Nu am avut vreodata intentia sa deranjez pe cineva, dar poate am deranjat prin simpla prezenta. Vina nu e a mea, ci a celui care s-a simtit deranjat. Uite, pot spune ca m-a deranjat postarea ta prin simplul fapt ca nu-s de acord cu unele afirmatii. Dar, nu incerc sa te distrug, incerc sa-mi expun si eu perspectiva. Asa o sa fac si in cazul celora care ma deranjeaza.

| Razvan a răspuns:

La 2 cred ca glumestilaughing
In afara de psihologi care sunt platiti sa iti asculte necazurile in rest nimanui nu il doare de necazurile tale. Daca cazi in strada nu vine nimeni sa te ridice
4 e cam sadica si cam hunica
5 e belearolling on the floor
8 instiga cam mult la egoism

nony
| nony a răspuns:

Doar cu regula nr. 1 sunt de acord.Si nu cred ca este degeaba in capul listei.

¨ Animale neumane ¨ - dar ai vazut undeva animale umane? Bine, facand abstractie de unele maimute cu chip de om, totusi...
Ce fac daca la 11 nu pot sa-l distrug pe ala care ma deranjeaza? Intorc obrazul si-mi vad de drum? Regula 5 e cam incerta.Semnale poti sa primesti, dar care antene iti spun tie ca sunt tocmai de imperechere laughing S-ar putea sa ai o surpriza neplacuta cand ti-ai incalzit hormonii aiurea.

| DorelSudoru explică:

Poinsettia: nu sunt satanist. foxi :intrebarea este ce credeti despre aceste reguli.

| GyeBaek a răspuns:

Eu nu sunt de acord.

| foxi a răspuns:

Si unde-i intrebarea?

| foxi a răspuns:

Sunt legi de. aur!

| muzicalBoX a răspuns:

Pe majoritatea le-as incalca pentru ca nu prea imi sta in fire sa ma ghjidez dupa reguli scrise in cartii.

| katala a răspuns:

De acord cu toate!

| Poinsettia a răspuns:

Esti satanist?

| Cretzule a răspuns:

Unele sunt bune si altele nu ce sa mai zic?