| BloodyAngel1900 a întrebat:

Apropo de satanism...stiu ca multi dintre voi nu sunteti de acord cu el insa

Cele Unsprezece Reguli ale Pamantului

Regulile Sataniste sunt preluate si traduse din Biblia Satanista scrisa de Anton Szandor LaVey, fondatorul Bisericii Sataniste ( C. o. S. – Church of Satan ).

1. Nu-ti da opiniile sau sfatul decat daca esti rugat.

2. Nu-ti povesti necazurile altora decat daca esti sigur ca acestia vor sa le auda.

3. Cand te afli in lacasul altuia arata-i respect, altfel nu te duce acolo.

4. Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila.

5. Nu face avansuri sexuale decat daca ai primit semnalul de imperechere.

6. Nu lua ceea ce nu-ti apartine decat daca este o povara pentru cealalta persoana si aceasta cere sa fie eliberat de povara.

7. Recunoaste puterea magiei daca ai folosit-o cu succes pentru ati indeplini dorintele. Daca negi puterea magiei dupa ce ai chemat-o cu succes, vei pierde tot ce ai obtinut.

8. Nu te plange de nimic din ceea ce nu esti implicat direct.

9. Nu face rau copiilor mici.

10. Nu ucide animale neumane decat daca esti atacat sau pentru mancarea ta.

11. Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L.

12. Nu striga in ajutorul ei vei avea numai de suferit. Si daca o faci roaga-te sa scapi.

Ce parere aveti despre aceste legi? Nu pot fi ele considerate adevarate? Nu le aplicam de fapt in vietile noastre? Insist ca persoanele care aduc jigniri de orice fel sa se abtina la a raspunde

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
E puţin cam confuz, într-adevăr. Eu mai degrabă respect regulile astea, decât cele regăsite în Biblie. Fapt ce mă face să mă întreb dacă nu am eu ceva în neregulă.

| Ankhulnb a răspuns (pentru Rayyy):

Află ce fac SATANIȘTII! N-o să îți vină să crezi!

http://www.seruah.com/ce-cred-altii-ca-facem-vs-ce-facem-noi.html

Creștinismul,evreii și o contradicție biblică ipocrită:

http://www.seruah.com/......blica.html

Află de ce suprimă și denigrează creștinismul sexualitatea și femeile:

http://www.seruah.com/......meile.html

26 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Tinere...deviant inteleg ca ai ceva derogari de la stapanul tau deoarece ai incalcat cu buna stiinta primele doua ...cum vrei tu sa le spui:
1. Nu-ti da opiniile sau sfatul decat daca esti rugat.
2. Nu-ti povesti necazurile altora decat daca esti sigur ca acestia vor sa le auda.

Unu (1) Se pare ca nici unul dintre noi nu ti-a cerut opinile sau sfatul, ba chiar ai primit indemnul sa-ti muti conceptile in alta zona. Deci ai incalcat prima regula.
Doi(2) Citez din "scrierile tale": "Insist ca persoanele care aduc jigniri de orice fel sa se abtina la a raspunde". Pe noi nu ne intereseaza problemele tale (in speta cele mintale) asa ca ai incalcat si a doua regula.
Daca ar fi dupa spusele tale ar trebui sa-ti aplicam regula 4:

"4. Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila."
Totusi multi dintre noi suferim cand vedem in ce hal au ajuns uni oameni (printre care si tu) si privim cu multa mila si durere in ce hal a ajuns omenirea asta. sad

| FucktheSystem a răspuns:

Legile sataniste sunt clar mai deștepte decât cele ortodoxe, dar nu sunt de acord cu toate:
1.Eu îmi dau mereu opinia chiar dacă nu sunt rugata. Dcaă am ceva de zis o zic fără să mă roage nimeni.
10. „animale neumane"- adică să omori oamenii e ok?

| miradoniz a răspuns:

e o gluma, nu? regulile astea le știu de când sunt mica! sunt ale bunului-simt! Dar eu le știam cam asa:1)nu vorbi înainte de a fi întrebat; 2)nu îți povesti viata fiecărei persoane pe care o întâlnești; 3)idem; 4)nu te lăsa călcat în picioare(e și mai și!)5)lasă-l pe celalalt sa facă primul pas(vei fi în poziția mai avantajoasa)hee hee 6) ajuta pe cel slab; 7)uneori scopul scuza mijloacele(vezi (4)); 8)mai bine taci; 9)nu da în cei mai mici ca tine; 10)profita când se ivește ocazia(din nou, vezi (4)); 11)nu trebuie sa spui la toata lumea ce vrei sa faci, dar nu lăsa nimic sa te oprească; 12) sad mergi din când în când la biserica, ca nu strica(nu face rău) sad
wow, cred ca de asta nu am avut niciodată încredere în copiii bine-crescuțihee hee

| miradoniz a răspuns:

@rdu29LăvAlteţaSaCăţeluşaŞiVreaSaOCucerească (hee hee ) regulile astea nu sunt pentru sataniști,pentru ca ei,evident,cred în existenta lui Dumnezeuhee hee excelent numitele "regulile pământului" sau, ca sa spun asa, regulile pământești sunt pentru cei care le accepta:au toate un lucru în comun-te facă sa te simți bine cu tine însuti și rău cu ceilalți; îți adorm inteligenta și te culci pe laurii victoriei...regulile astea te învață lucruri cumplite,care au distrus enorm de mulți și au creat,după umila mea părere, toate problemele la nivel planetar, și personal:sunt excelente scuze pentru frica de a deschide gura(1, 8 de ce sa vorbești? te-a întrebat cineva? te interesează cu adevărat? vrei sa te dai inteligent,dar ești prost! dacă taci,nu o sa o știe nimeni!), lipsa de încredere în ceilalți(2, 3 de ce sa le povestești? pot ei sa înțeleagă abisul nefericirii tale? o sa își bată joc de tine! invers,vor sa îți spună ceva? taci și înghite,ca după poți sa pleci,și o sa fie bine!-și,evident,nu vreau sa aud ce are acela și celalalt de spus,prefer sa plec înainte sa înceapă sa vorbească!)reacția auto-defensiva (Îndrăznește cineva sa te critice? Apără-te! Pai,dacă nu te aperi tu,cine o sa o facă?-și aici,foarte profund, vine teribilul "în fond ești singur în fata morții și al restului oamenilor"-deci fii rău, nu cumva sa mai îndrăznească odată!)frica de a face un pas înainte(4)De ce sa riști? Lasă-l pe celalalt sa facă primul pas, asa ești și inteligent(cel puțin în ochii tai)-6 și 9(se pare ca și ei se încearcă la umor)orgoliul dublu de "om de bine" când te uiți în sus; și "binefăcător" când te uiți în jos- ocrotește-i pe cei slabi!(proprietarii de sclavi de ex aveau același principiu); lipsa de scrupule(7, 10)-știi ca faci ceva greșit,dar o sa meargă dacă continui sa îl faci! nu fi prost sa te oprești! dacă a mers odată,o sa mai meargă! e rău,dar funcționează! Mai ales,E bun pentru Tine!-viclenia deghizata în inteligenta(nu fi prost,ce sa îi povestești aceluia ce vrei sa faci? o sa te convingă ca nu e bine! de ce sa îl deranjezi cu problemele tale? nu are omul pe ale lui? cum? vrea sa te convingă sa încetezi? fata pe care o violezi plânge prea tare? bate-o sa se oprească odată,ca strigatele ei te deranjează! si cea mai penibila:ca sa ai conștiința liniștită,mai treci pe la Biserica din când în când, nu prea des! mai tine un post, o vineri sau asa! mai zi și o vorba buna! o sa ierte el! În caz ca exista

| miradoniz a răspuns:

@FuckMeAndMyLife :nu sataniști, dar oameni...da, suntem toți oamenihee hee

| miradoniz a răspuns:

@DarkShina5566 nu cel mai mulți le respecta, ci chiar toți le respectamhee hee nu ca vrem, dar...e asa...practic,fac parte din noi,as zice.Dar sunt praf în motoarele noastre,zahar în rezervorhee hee Vezi tu,greșeala lui Adam, înafara de a Îl subestima pe Creator, este aceea de a nu se asuma ca om universal.Pentru Dumnezeu,eu sunt un om ca toți oamenii, singur în fata Lui reprezint omenirea.Dar El e îngăduitor și bun, știe ce a făcut și ce a pus în sufletul nostru.Si crede în noi, mai mult decât o putem face noi înșine.De aceea avem nevoie de El, ca sa ne autodepășim.

| Kosuchin a răspuns:

In concluzie, suntem cu totii satanisti =D.

| Pomar a răspuns:

Nu contest ca este un subiect interesant si nici nu iti critic gusturile dar ce dumnezeu cauta intrebare asta aici?

| TheJeryk0 a răspuns:

Sunt de acord cu primul care a raspuns.
Impuscate idiotule.

| AlexC a răspuns:

Nu conteaza ce religie ai. Trebuie sa aplici reguliile (in afara de 7 si 12) ca sa nu te lasi calcat in picioare, sa fi destept. Regulile astea, pe care le vad prima data scrise, au fost si sunt crezul meu.
Apropo, nu sunt satanist, cred in mine si in Divinitate ( nu conteaza numele).

| Laura a răspuns:

Astea mai degrabă sunt regulile bunului simț.

| 13 a răspuns:

Acuma o sa aud o groaza de"crestini"care fac gura mare. Dar pritenilor daca vin sa va dau o palma, o sa imi intoarceti si celalat obraz?

| DrugFree a răspuns:

Auzi, asa, si vrei sa te ascultam, da? Aaaaa, nu sunt de acord. Puteti sa sariti cu gura dar, si pentru iubitorii de animale : daca vi se pare in regula regula 10, Nu ucide animale neumane decat daca esti atacat, si, de ce sa le ucizi? Nu le duci la un centru de reabilitare? Pentru mancare, mai mult eu sunt vegetarian, deci... nu ma bag. Regula 11 e iesita di comun. Da-l pe Satan in colo mah. Da, inteleg ca Biblia mai greseste cateodata, dar acum nu o sa ne comanzi tu sa ne facem satanisti? @georgiana, si eu stiam la fel, reguli de bun-simt, nu sataniste aia, aia. pieri iachiuta prindema-i de puta intr-lu-trompi cuvant si-alu spirtu'sfant, o rugaciune pe care o stiu eu impotriva Satanei. Asa ca, pleaca cu copilariile tale dupa site copile, si pune intrebarile la Trivia/amuzante.

| PredatoR a răspuns:

Sugi ma **** cu satanismu tau cu tot... sfatu meu ar fi sa-ti achizitionezi o pusca si sa te impusti in cap.

| CattyA a răspuns:

Mi-e sila de oamenii cu ochelari de cal, ignoranti, care sunt prea speriati sa studieze orice derivat a cuvantului "satan", asociindu-l cu omoruri, violuri, etc. Aceste reguli vin pentru a dezminti parerea voastra despre satanism.
Ah, da, si btw, ziceai ca esti adept a satanismului modern, pai creatorul satanismului modern este Albert Pike, nu LaVey :). mai mult, aici: http://www.adeptiisatanei.com/church-of-satan-si-satanismul-modern/

| rolly3342 a răspuns:

Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L. ce prostie de reguli.

| BloodyAngel1900 explică:

Am fost si sunt asa cum am fost toata viata: o persoana rece, destul de indiferenta si foarte egoista.insa nu vad problema in a fi egoist

| DarkShina5566 a răspuns:

Cu unele reguli sunt si eu de acord... unele nu prea le-am inteles,...dar da, pot fi adevarate si cei mai multi le pot respecta fara sa-si dea seama.

| loveandlove a răspuns:

Frate, get a life!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am zis ca nu mai raspund la intrebarile tale, dar nu pot sa ma abtin, si ma intreb oare cum esti tu in viata de zi cu zi in relatiile cu ceilalti din jurul tau>

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu ucide animale neumane " - e tare big grin
Animalele umane e ok de ucis. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista crestini mai mari decat satanistii.

| DonCorleone a răspuns:

Pai sunt unele reguli care si noi crestinii si oamenii normali le respectam doar sa sunt formulate putin mai diferit
dar satanismul e o porcarie
eu nu zic sa vii la dumnezeu sau sa ai un zeu anume
daca chiar asa de mult urasti aceste chestii fi ateu dar nu satanist
daca ai omorat pe altii cum ai zis povestea cu virgina
atunci nu esti un om intreg la cap si stii ceva daca nu suporti pe nimeni esti arogant si ce ai enumerat pe acolo nu stiu ce scop ai in viata
daca nu iti place viata ta nu o mai ruina pe ale altora
inca odata cand am vazut de ai scris atunci cu virgina chiar ma cutreburat
meriti soarta lui ceausescu baiatule sau se dracul ai fii
si altii care iti iau apararea si toti fratii tai satanisti "sasi achizitioneze o pusca si sa se impuste in cap"
asta am vrut sa zic

| Cristina_4016 a răspuns:

Cred ca le punem in aplicare zilnic, cateodata involuntar, numai ca sunt prea lasi sa ne recunoastem chiar si noua insine ca de fapt avem o samanta de rau in noi care creste pe zi ce trece tot mai mult.

| ArTistuL a răspuns:

Satanismul nu mi se pare ceva normal...satana v-a creeat? satana va iubeste? si avand in vedere regula cu omoratul sigur veti ajunge in iad unde va este locul!