| Wtf9000 a întrebat:

1. Nu-ti da opiniile sau sfatul decat daca esti rugat.

2. Nu-ti povesti necazurile altora decat daca esti sigur ca acestia vor sa le auda.

3. Cand te afli in lacasul altuia arata-i respect, altfel nu te duce acolo.

4. Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila.

5. Nu face avansuri sexuale decat daca ai primit semnalul de imperechere.

6. Nu lua ceea ce nu-ti apartine decat daca este o povara pentru cealalta persoana si aceasta cere sa fie eliberat de povara.

7. Recunoaste puterea magiei daca ai folosit-o cu succes pentru a-ti indeplini dorintele. Daca negi puterea magiei dupa ce ai chemat-o cu succes, vei pierde tot ce ai obtinut.

8. Nu te plange de nimic din ceea ce nu esti implicat direct.

9. Nu face rau copiilor mici.

10. Nu ucide animale neumane decat daca esti atacat sau pentru mancarea ta.

11. Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, distruge-l.

Astea sunt Cele Unsprezece Reguli Sataniste ale Pamantului. Nu vi se par absolut normale, tinand cont ca sunt Reguli SATANISTE?

Răspuns Câştigător
RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Cele 9 pacate ale satanistilor:
http://www.churchofsatan.com/Pages/Sins.html
La o citire atenta sunt cel mult de bun simt. Sau cu mai mult bun simt decat toate atrocitatile din Vechiul Testament.
In ochii doctrinei crestine, fie ca esti adept al satanismului sau al budismului, esti la fel de pacatos, iar pedeapsa este MOARTEA. Cel putin asa scrie in Vechiul Testament, manuscris cu inspiratie divina, bineinteles;)
7. Dumnezeilor acelor popoare, care locuiesc împrejurul tău, aproape sau departe de tine, de la un capăt până la celălalt al pământului,
8. Să nu te învoieşti cu ei, nici să-i asculţi; să nu-i cruţe ochii tăi, să nu-ţi fie milă de ei, nici să-i ascunzi;
9.Ci ucide-i; mâna ta să fie înaintea tuturor asupra lor, ca să-i ucidă, şi apoi să urmeze mâinile a tot poporul.
10. Să-i ucizi cu pietre până la moarte, că au încercat să te abată de la Domnul Dumnezeul tău, Care te-a scos din pământul Egiptului şi din casa robiei.
Deutronom 13:7-10
http://www.bibliaortodoxa.ro/carte.php?id=17∩=13

12 răspunsuri:
| anonim a răspuns:

Grim, esti tare.sincer.sunt destul de interesante.

| Wtf9000 explică:

Regulile astea sunt 100% sataniste, nu stiu ce ziceti voi acolo. Sunt luate de pe site-ul Bisericii Sataniste.

| moonY a răspuns:

Trebuia sa ceri parerea fara sa mentionezi ca sunt "reguli sataniste", pastrai surpriza pentru final, dupa ce primeai raspunsuri.
acum, cuvantul "satanist" va fi o piedica pentru un rationament obiectiv.
mi se par mai normale decat alte reguli.

| Cryss a răspuns:

Interesant thinking

| alexam a răspuns:

laughing Dap, ce pot sa zic. Sigur sunt reguli Satniste? Tot sunt un pic ciudate - sa distrugi, cu cruzime, fara mila... numai din astea. Si... de unde stii care sunt semnalele de imperechere REALE si care sunt semnale de imperechere doar ca rod al imaginatiei tale? laughing 3. Cand te afli in lacasul altuia arata-i respect, altfel nu te duce acolo. Iar la asta, parca astia merg in cimitire si profaneaza morminte inseamna ca nu tin cont de regula asta, sau de fapt aia NU sunt Satanisti? Let's get serious! In rest... Numai de bine!

| abril a răspuns:

Mi se par niste reguli normalebig grin

| dyanna a răspuns:

Mai, avand in vedere ca sunt reguli sataniste, mi se par absolut normale... dar faza cu "animale neumane" e bestialalaughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu privire la regula 6.
7 din cei 25 ani ai mei sunt o povara, cineva ma elibereaza? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt sataniste.au o tenta umana de 60%. alea sataniste nu au nimic uman.sunt distrctive 100%.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru regula 6. noi crestinii am spune altfel. daca vre o data-ti vei simti umerii grei, te uita la furnica si vezi povara ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ Nobody, daca s-ar preda numai din biblie la scoala v-ati intoarce la origini, in cazul vostru la Adam si Eva, ca s'asa vad ca numai din proverbe e sudat cipul crestin, ia vezi ceva materiale legate de furnici sa vezi ce "povara" au ele si nu mai propaga "vorbele" alea din epoca inaptilor ca prostesti mai rau copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte okwinking. Esti sigur ca sunt satanste?